RN
TwitterFacebook

Łomża: Premierowy pokaz spektaklu „Lew i Ptak” na zakończenie sezonu teatralnego

Po ponad trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią Teatr Lalki i Aktora w Łomży znów otworzy się dla widowni. Zespół wraca na deski teatralne z premierowym spektaklem „Lew i Ptak”, który jednocześnie zamyka tegoroczny sezon artystyczny.

– Po ogłoszeniu czwartego etapu znoszenia obostrzeń dokładaliśmy wszelkich starań, aby móc wznowić naszą działalność tak szybko, jak to możliwe. Ponieważ na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo pracowników i widzów, opracowaliśmy niezbędne procedury sanitarne i przygotowaliśmy budynek na przyjęcie gości. Bardzo się cieszymy, że na zakończenie tego, jakże odmiennego sezonu teatralnego, możemy zaprosić do nas widzów – mówi Łukasz Boratyński. 

W najbliższą sobotę 27 czerwca o godzinie 17.00 w Teatrze odbędzie się premiera spektaklu „Lew i Ptak”. Historia inspirowana książką Marianne Dubuc będzie dla naszych widzów zaskoczeniem i nowym teatralnym odkryciem. Spektakl dedykowany jest najmłodszym widzom. To intymna, pozbawiona słów, a bogata w formie poetycka opowieść o przyjaźni i tolerancji. Pewnego dnia samotny lew odnajduje rannego ptaka i tak właśnie rozpoczyna się ich niezwykła relacja…

Widowisko zrealizowały dwie twórczynie europejskiego teatru: Kata Castó z Węgier i Julia Skuratova z Litwy oraz doskonale znany widzom łomżyńskiego teatru Bogdan E. Szczepański.

– Próby do tego przedstawienia odbywały się w marcu i pierwotnie premiera miała się odbyć pierwszego dnia wiosny, ale niestety epidemia zmusiła nas do zmiany planów. Bardzo tęskniliśmy za standardową formą naszej pracy oraz za Państwem, dlatego wiadomość o możliwości zrealizowania premiery jest dla nas radosna, budująca i daje ogromną nadzieję na przyszłość – dodaje Boratyński. 

W związku z obowiązkiem dostosowania się do nowych warunków prezentacji wydarzeń artystycznych na sobotni spektakl mamy dostępna jest ograniczoną ilość miejsc, dlatego obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna biletów.

Sobotni spektakl będzie pierwszym, tak długo wyczekiwanym po tak długiej przerwie, ale jednocześnie ostatnim – zamykającym sezon artystyczny 2019/2020.

mat. nadesłany/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *