TwitterFacebook

Łomża: Prezydent Chrzanowski z wotum zaufania i absolutorium

Podczas dzisiejszej (26.06) sesji rady miasta prezydent Mariusz Chrzanowski otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok. Radni byli jednogłośni.

W pierwszej kolejności odbyła się debata nad raportem o stanie miasta za 2018 rok, podczas której radni nie zabrali głosu. Pytania do prezydenta Mariusza Chrzanowskiego mieli natomiast mieszkańcy. Główne kwestie, jakie poruszono to polityka senioralna, rozwój ekonomii społecznej, tereny inwestycyjne, pieniądze na sport oraz inwestycje (tutaj głównie dopytywano o przebudowę dworca oraz hali targowej). Po dyskusji nastąpiło głosowanie w sprawie wotum zaufania. Za było 23 radnych.

Kolejnym ważnym punktem środowej sesji było zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok 2018 oraz udzielenie włodarzowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za miniony rok. Komisja Rewizyjna pozytywnie oceniła wykonanie budżetu i zawnioskowała o udzielenie absolutorium prezydentowi Chrzanowskiemu.

Radni jednogłośnie zatwierdzili sprawozdanie finansowe za 2018 rok i udzielili absolutorium.

Dziękuję za dyskusję na komisjach, dziękuję za głosowanie. Jest to też wyraz zaufania i mam nadzieję, że nasza współpraca, która jest będzie się nadal tak układała – mówił po głosowaniu Mariusz Chrzanowski.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *