RN
TwitterFacebook

Łomża: Prezydent czytał bajkę uczniom z “Dwójki”

Bajkę pt. “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” przeczytał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski uczniom klas drugich Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego “CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Projekt ma na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci.

“CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” to ogólnopolski projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów klas 1-3, który ma zachęcić dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną. Jego realizacja rozpoczęła się w październiku tego roku i potrwa do końca kwietnia 2020.

Główne założenia projektu to zmiana sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, zaangażowanie uczniów w aktywne działania oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstemmówi Monika Kalinowska, jedna z koordynatorek projektu z “Dwójki”.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i polegają na czytaniu lektury przez nauczyciela lub samodzielnie przez uczniów, a także przez zaproszonych gościdodaje Magdalena Zaczek, druga z koordynatorek.

W podziękowaniu za przybycie dzieci wręczyły prezydentowi kwiaty oraz podpisany przez nich egzemplarz czytanej lektury. Ze swojej strony włodarz miasta przekazał im kolorowanki nawiązujące do zabytków Łomży oraz słodkie upominki.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =