RN
TwitterFacebook

Łomża: Prezydent wnioskuje o przedłużenie bezpłatnego parkowania w centrum

Do końca tego roku w Łomży nie ma płatnej strefy parkowania. W związku z planowanymi remontami dróg w centrum zastępca prezydenta Łomży, Andrzej Garlicki, złożył wniosek do radnych o wydłużenie działania bezpłatnych parkingów do 2021 roku.

Strefa Płatnego Parkowania zlokalizowana była na ulicach: Długa, Dworna, Krótka, Sadowa, Sienkiewicza i Stary Rynek. Funkcjonowało w niej 214 płatnych miejsc postojowych, z których średni roczny dochód wynosił ponad 240 tys. zł. Pierwotnie darmowe parkingi miały funkcjonować do 2018 roku, jednak w związku z remontem Hali Targowej termin wydłużono.

Teraz do radnych trafił kolejny wniosek prezydenta Andrzeja Garlickiego, który prosi o wydłużenie bezpłatnego korzystania z parkingów do końca 2021 roku. 

Wprowadzenie zmiany podyktowane jest planowanymi remontami ulic objętych strefą płatnego parkowania. Ponowne wprowadzenie opłat podczas remontów jest niezasadne z uwagi na to, że pobieranie opłat za parkowanie stałoby się niemożliwe i Strefa Ograniczonego Postoju nie spełniałaby swoich funkcjipisze prezydent i dodaje, że w związku z przywróceniem opłat miasto musiałby wymienić automaty parkingowe. Te, które zdemontowano w 2017 roku, nie obsługuję obecnych standardów, takich jak płatność kartą, sms czy też obsługa karty miejskiej.

Szacowany zakup nowych parkometrów, które sprostałyby obecnym wymaganiom to około 25 tys. złotych netto za sztukęinformuje Garlicki.

Do tego dochodzą koszty związane z oprogramowaniem (około 600 złotych netto miesięcznie), oprogramowaniem windykacyjnym (15 tys. złotych), terminalem przenośnym wraz z oprogramowaniem do kontrolera (10 tys. złotych).

Radni wnioskiem zajmą się na grudniowej sesji rady miejskiej. 

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *