TwitterFacebook

Łomża: próba wyłudzenia kilkuset tysięcy z kasy miasta „na prezydenta”

Kilka dni temu do łomżyńskiego magistratu wpłynął mail z zapytaniem o dostępne saldo i możliwość wykonania natychmiastowego przelewu na kwotę kilkudziesięciu tysięcy euro. Pod wiadomością podpisany był… Mariusz Chrzanowski. W rzeczywistości była to próba wyłudzenia znacznej ilości pieniędzy z kasy miasta.

Z naszych ustaleń wynika, iż kwota o jaką poprosił autor wiadomości, podający się za prezydenta miasta mieści się w przedziale od 50 – 100 tysięcy euro. Wiadomość nie była jedna. Nadawca, posługujący się fałszywym adresem e-mail przysyłał wiadomości ponaglające, co potwierdza podejrzenie, że nie był to klasyczny spam, lecz autentyczna próba wyłudzenia pieniędzy.

Czujność pracowników i wzbudzające podejrzenia kolejne wiadomości sprawiły, że przelew nie został wykonany, a sam fakt został zgłoszony informatykom pracującym w magistracie. Zawiadomiono również policję o próbie wyłudzenia środków.

W odpowiedzi otrzymanej z łomżyńskiego ratusza czytamy, iż sprawa została zarejestrowana w KMP Łomża i że prowadzone są czynności sprawdzające w sprawie: Jak poinformował policjant prowadzący postępowanie asp. Daniel Mieczkowski, Policja pozostaje w kontakcie z pracownikami Urzędu z Wydziału Informatyki. Informacja o wszczęciu postępowania zostanie przesłana do Urzędu niezwłocznie po zakończeniu tych czynności sprawdzających. Według naszej wiedzy i oceny żadne dodatkowe czynności ze strony Urzędu nie są na tę chwilę wymagane – czytamy w odpowiedzi.

Zachęcamy do czujności, bo jak pokazuje łomżyńska odmiana metody „na wnuczka”, internetowi oszuści nie śpią i wciąż poszukują nowych metod wyłudzania środków nie tylko osób fizycznych, ale także instytucji.

red

1 komentarz

  1. Paweł Odpowiedz

    brawo bardzo mądrze i precyzyjnie przekazana informacja. Bo miejscowy inny portal dodał jeszcze trochę innych faktów i zrobił z tego informację o zastaraszaniu prezydenta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *