RN
TwitterFacebook

Łomża: Program szczepień dla seniorów z pozytywną opinią

Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wydał pozytywną opinię w sprawie „Programu szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Łomży po 60. roku życia na lata 2019-2020”. Jednocześnie na najbliższej zwyczajnej sesji Rady Miejskiej prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zwróci się o przyjęcie uchwały w tej sprawie, aby w budżecie miasta zostały zabezpieczone środki na realizację profilaktycznego Programu dla seniorów.

Przedmiotem wydanej opinii jest projekt programu polityki zdrowotnej dotyczący profilaktyki grypy w Łomży. Jego uczestnikiem może być osoba, która jest mieszkańcem Miasta Łomża w wieku 60+ i posiada Łomżyńską Kartę Seniora. Od 1 listopada 2017 roku jej posiadacze mogą m.in. korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Po przyjęciu stosownej uchwały przez Radę Miejską będą również uprawnieni do bezpłatnych szczepień przeciwko grypie, których wykonywanie rozpoczęłoby się w październiku br.

To spełnienie moich obietnic w zakresie  prozdrowotnej polityki senioralnej. Uważam, że samorząd powinien dbać o tę grupę społeczną, dlatego obok już podjętych działań chcemy włączyć się również w kwestie zdrowotne, poprzez szczepienia ochronne dla zainteresowanych seniorówinformuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Realizację Programu przewiduje się na lata 2019-2020. Jego finansowanie będzie w całości pochodziło z budżetu miasta.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wskazuje, że grypa jest istotnym problemem zdrowotnym na świecie i w zależności od sezonu choruje na nią ok. 5-15% ogólnej populacji.

tekst: Łukasz Chełchowski/UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *