RN
TwitterFacebook

Łomża: Chcąc uniknąć zatrzymania schował się w dywanie

Kreatywnością popisał się 35-letni mieszkaniec Łomży, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna próbując uniknąć zatrzymania schował się w dywanie. 

Ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości to jedno z zadań policji. Ostatnio w ich ręce wpadł 35-latek poszukiwany przez łomżyńską prokuraturę i Sądy w Zambrowie oraz Łomży. Mężczyzna nie krył zdziwienia piątkową wizytą łomżyńskich kryminalnych i próbował schować się przed nimi na strychu pod dywanem.

– Nie umknęło to uwadze mundurowych. Zdradziły go wystające buty. Łomżanin ponad rok ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości zmieniając co chwilę miejsca zamieszkania. W ten właśnie sposób próbował uniknąć zasądzonej przez zambrowski sąd kary za liczne kradzieże. Miał do odbycia 3 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Za takie same przestępstwa mężczyznę poszukiwała łomżyńska prokuratura. Sąd Rejonowy w Łomży również wydał za 35-latkiem nakaz ścigania za spowodowaną kolizję i uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. W tej sytuacji do odbycia kary miał blisko 6 miesięcy w zamknięciu – mówi mł. asp. Justyną Janowską, p.o. oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży. 

Teraz 35-latek po zsumowaniu kar, najbliższe 4 lata spędzi w zakładzie karnym.

KMP w Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine − 6 =