TwitterFacebook

Łomża: Przedszkole z własnym kortem tenisowym [FOTO]

To wyjątek na skalę krajową. W Łomży został dziś (12.09) otwarty odkryty kort tenisowy dla przedszkolaków. Obiekt znajduje się przy Przedszkolu Publicznym nr 2 i do złudzenia przypomina profesjonalny duży kort – tyle, że jest o mniej więcej trzy czwarte od niego mniejszy.

– Jest to ewenement. Osobiście takie miejsca mogłabym policzyć na palcach jednej ręki. Tym bardziej jest to fantastyczna inicjatywa pokazywania dzieciom tego sportu od najmłodszych lat. Jest to też takie odczarowanie mitu, że ta dyscyplina jest niedostępna, trudna, żmudna i bardzo droga, bo takie inicjatywy pokazują, że tak nie jestmówi Karolina Wałęsa z Polskiego Związku Tenisa, koordynator projektu „Tenis 10”, w którym bierze też udział Publiczne Przedszkole nr 2 w Łomży.

Zajęcia z gry w tenisa w przedszkolu prowadzone są już od kilku lat, a zainteresowanie tym sportem wśród dzieci jest bardzo duże. Dzięki uprzejmości III Liceum Ogólnokształcącego przedszkolaki korzystały z tamtejszych kortów dla dorosłych. Aby ułatwić swoim wychowankom  naukę dyrektor placówki zdecydowała się poprosić władze miasta o zbudowanie kortu dla przedszkola.

Wszystkie dzieci od maluszków już chodzą na kort i mają tam zajęcia. Docelowo chcemy wykorzystać to miejsce jako multiboisko, tak aby można było rozgrywać tu mecze piłki nożnej czy też koszykówkimówi Maria Mikołajewska, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 2. 

Przedszkolaki z kortu korzystają już od czerwca br. i podczas uroczystego otwarcia mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami. Wybudowanie kortu o powierzchni 153 metrów kwadratowych ze sztuczną nawierzchnią kosztowało 75 tysięcy złotych. Całość została sfinansowania z budżetu miasta.

pz/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *