RN
TwitterFacebook

Łomża: Przerwa w funkcjonowaniu Parku Wodnego i Pływalni Miejskiej wykorzystana na remonty i konserwację [FOTO]

Z powodu pandemii w marcu br. zamknięte zostały obiekty sportowo-rekreacyjne w kraju. Przyśpieszyło to decyzję Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży o przeprowadzeniu niezbędnych prac remontowo-konserwacyjnych w Parku Wodnym przy ulicy Wyszyńskiego oraz na Pływalni przy ulicy Niemcewicza. Oznacza to brak przerwy technologicznej w funkcjonowaniu tych obiektów podczas wakacji.

W pierwszej kolejności przerwa została spożytkowana na wykonanie prac związanych z niezbędną przerwą technologiczną na obu obiektach. Czynności te były wykonywane do tej pory raz w roku, w okresie około wakacyjnym. W tym roku, aby zapewnić mieszkańcom Łomży i okolic możliwość jak najszybszego korzystania z pływalni po ustaniu obowiązujących restrykcji, czas ten został wykorzystany na przeprowadzenie szeregu prac związanych z polepszeniem jakości i komfortu usług dla klientów basenu. Zakres prac obejmował m.in. wykonanie boazerii w korytarzu Strefy SPA na I piętrze Parku Wodnego, odmalowanie ścian korytarzy i innych pomieszczeń, wymianę uszkodzonych kafelek oraz kasetonów sufitowych. Prace pielęgnacyjne objęły także zieleń na zewnątrz budynku. Roboty wykonane zostały przez pracowników MOSiR w Łomży.

Podczas przerwy ze wszystkich niecek w Parku Wodnym na Pływalni Miejskiej została spuszczona woda, dzięki czemu możliwe było skontrolowanie stanu płytek i wyczyszczenie fug. Przerwa technologiczna była okazją do przeglądu i konserwacji tego, czego nie widać gołym okiem, m.in. zbiorników wyrównawczych, filtrów i instalacji dozowania środków chemicznych. Obecnie do niecek basenowych w Parku Wodnym napuszczana jest już woda, a w kolejnym etapie rozpocznie się proces filtracji, uzdatniania oraz ogrzewania wody. Obiekt przy ulicy Wyszyńskiego przygotowuje się do przyjęcia klientów na nowych zasadach, według wytycznych przygotowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny.

Maksymalnie wykorzystaliśmy czas pandemii. Wykonaliśmy prace, na które zawsze brakowało czasu. Dzięki przeprowadzonym naprawom nie będziemy musieli robić przerwy technologicznej w okresie wakacji, tak jak było to do tej poryinformuje Andrzej Modzelewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży.- Wiele osób nie może się już doczekać otwarcia basenu. Obecnie opracowujemy procedury, które zapewnią bezpieczeństwo naszym Klientom. Otwarcie Parku Wodnego planowane jest w II połowie czerwca. Analizujemy także możliwość otworzenia Pływalni Miejskiej.

Według Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego- Państwowy Zakład Higieny- woda w basenach jest bezpieczna, bowiem posiada wystarczającą ilość podchlorynu, aby koronawirus nie przetrwał. Zwykła procedura uzdatniania i dezynfekcji wody stosowana w pływalniach publicznych jest wystarczająca dla zapewnienia odpowiedniej jakości mikrobiologicznej wody. PZH zaleca jednak, by w basenach przebywała ograniczona liczba osób. Muszą także być przestrzegane zasady utrzymywania dystansu społecznego oraz ścisłe stosowanie zasad higieny. Zmiany będą wprowadzone w postaci ograniczenia liczby osób do 50% maksymalnego obłożenia, obowiązkowym dystansie w recepcji, korytarzach, przebieralniach, pod prysznicami, ale także podczas przebywania w wodzie. Maksymalnie z jednego toru będą mogły korzystać 4 osoby.

MoSiR Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + nine =