RN
TwitterFacebook

Łomża: Przewodniczący PO, Borys Budka, namawiał do głosowania na Rafała Trzaskowskiego

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka, namawiał w Łomży do głosowania na Rafała Trzaskowskiego. Konferencja odbyła się na Starym Rynku w Łomży.

Spotkanie rozpoczął radny miejski z klubu PO, Maciej Borysewicz, który wyzdrowiał po zakażeniu koronawirusem:

To jest ostatni tydzień, zostało kilka dni do wyborów. Chcemy dzisiaj przekonać państwa do poparcia kandydatury Rafała Trzaskowskiego. Łomża to jest wspaniałe, piękne miasto. Wyniki pierwszej tury pokazały, że wspólne elektoraty kandydatów opozycyjnych bardzo blisko są wynikowi pana prezydenta Dudy, więc jest o co walczyć i o tą mobilizację będziemy państwa prosili.

Następnie głos zabrał szef PO, Borys Budka:

57% Polek i Polaków w pierwszej turze opowiedziało się za zmianą – mówił przewodniczący Platformy ObywatelskiejOpowiedziało się za zmianą w Pałacu Prezydenckim. Przede wszystkim, żeby odbudować prestiż tego urzędu. Pokazać, że prezydent RP może być samodzielny. Nie musi być na pasku z Nowogrodzkiej. Nie musi być de facto wiceprezydentem, a funkcję prezydenta sprawuje inny człowiek. Warto ten wybór potwierdzić i warto zagłosować 12-ego lipca na Rafała Trzaskowskiego.

W spotkaniu wzięli też udział: radny sejmiku Jacek Piorunek, poseł Krzysztof Truskolaski, poseł Robert Tyszkiewicz, szef sztabu regionalnego Tadeusz Truskolaski oraz lokalni działacze oraz sympatycy PO.

Druga tura wyborów prezydenckich już w tę niedzielę, 12-ego lipca.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *