RN
TwitterFacebook

Łomża: Przy filharmonii powstanie większy parking

Jeszcze w tym roku ma powstać parking przy budującej się Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego. Problem, z którym miasto borykało się od lat zostanie w końcu rozwiązany.

Niedogodności z parkowaniem samochodów od strony ul. Zawadzkiej pojawiły się kilka lat temu, po tym jak prywatni właściciele odzyskali prawo własności do znajdujących się tam działek i teren został zagrodzony. Parking po przeciwnej stronie budynku, od ul. Nowej, został wówczas przeznaczony wyłącznie dla pracowników biurowca, w którym mieści się kilkanaście instytucji i firm.

Teraz ma to się zmienić, gdyż grunty zostały wykupione przez Skarb Państwa i możliwe jest na nich zrealizowanie inwestycji. Budowa parkingu byłaby zwieńczeniem powstania nowego obiektu Filharmonii Kameralnej. 

Miasto od kilku lat starało się o odkupienie prywatnych działek, jednak możliwe stało się to dopiero po przekazaniu przez wojewodę podlaskiego na ten cel 472 tys. zł – informuje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki dodając, że miasto prowadzi negocjacje w sprawie zakupu sąsiedniej działki stanowiącej uzupełnienie strefy parkingowej budynku przy ul. Nowej 2.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *