RN
TwitterFacebook

Łomża: Przy szpitalu powstanie mobilny punkt pobrań próbek do badań na obecność COVID-19

Szpital Wojewódzki w Łomży w najbliższym czasie planuje uruchomić mobilny punkt pobrań materiału do badań w kierunku Covid-19. Mobilna placówka będzie ustawiona w punkcie komunikacyjnym w okolicy SOR-u zapewniając pacjentom łatwy dojazd, z jednoczesnym zapewnieniem bezpieczeństwa dla osób z niego korzystających oraz personelu medycznego.

Badanie będzie można wykonać w 12 dniu kwarantanny. Warunkiem jest posiadanie własnego samochodu, umożliwiającego przemieszczanie się bez kontaktu z innymi osobami. Punkt będzie czynny codziennie (poniedziałek-niedziela) w godz. 9.00-11.00.

Osoby przebywające na kwarantannie o możliwości wykonania badania będą informowane poprzez aplikację ,,kwarantanna”. Jednocześnie otrzymają wykaz placówek mobilnych z numerami telefonów kontaktowych. Po wybraniu naszego szpitala i umówieniu telefonicznym badania będzie wysyłane poprzez aplikację potwierdzenie terminu zgłoszenia się, które jest tożsame ze skierowaniem na badanie i zwolnieniem z kwarantanny na czas badania.

Do punktu pobrań należy zgłosić się własnym środkiem transportu. Wymaz będzie pobrany przez odpowiednio przygotowany personel medyczny szpitala bez konieczności wychodzenia pacjenta z samochodu. Należy zabrać za sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL.

Przypomnijmy, że w regionie znajdują się jeszcze cztery takie mobilne punkty. Ich listę publikowaliśmy na naszym portalu. 

Szpital Łomża/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 3 =