RN
TwitterFacebook

Łomża: Przywłaszczył sobie cudzy rower. Złodziej wpadł w ręce policji

Policjanci z łomżyńskiej „patrolówki” zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej ukradł pozostawiony w sklepie rower. 23-latek usłyszał zarzut kradzieży. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują o prawidłowe zabezpieczanie swoich jednośladów.

W miniony wtorek, 11 sierpnia, późnym wieczorem, 15-letni chłopak zgłosił policji o tym, że skradziono mu rower.

– Z opowiadań wynikało, że pozostawił on niezabezpieczony rower w sklepie i poszedł na zakupy. Gdy wychodził ze sklepu, okazało się, że roweru już nie ma. Chłopiec zauważył w oddali światła błyskowe radiowozu. Od razu podszedł do policjantów przeprowadzających interwencję i opowiedział całe zdarzenie. Powiedział też mundurowym, że rower który posiada legitymowany przez nich mężczyzna, to właśnie jego skradziony jednoślad o wartości blisko 1000 złotych – mówi mł. asp. Piotr Milewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży. 

23-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj (12.08.) usłyszał zarzut. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zachęcają do znakowania rowerów. Aby to zrobić należy podjechać do Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Partyzantów 48B. Ważne:

– przyjedźmy rowerem;

– musimy mieć przy sobie dowód osobisty;

– jeżeli chcemy, aby nasze niepełnoletnie dziecko miało oznakowany rower – policjanci zapraszają rodzica wraz z dzieckiem;

– musimy mieć przy sobie także dokumenty potwierdzające zakup jednośladu. 

KMP w Łomży/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *