RN
TwitterFacebook

Łomża: Rada Społeczna Szpitala przyjęła rezygnację Mariusz Obryckiego

Zakończyło się już posiedzenie Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Jej członkowie przychylili się do rezygnacji Mariusza Obryckiego z funkcji dyrektora placówki.

Mariusz Obrycki rezygnację z funkcji dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży złożył w miniony wtorek, 3 grudnia. Jak powiedział Andrzej Duda, przewodniczący Rady Społecznej Szpitala, powody są osobiste.  

Dyrektor był na spotkaniu, określił, że jego decyzja jest podyktowana powodami osobistymi i poprosił o pozytywne zaopiniowanie rezygnacji. Rada jednogłośnie się do tego przychyliłamówi przewodniczący rady. Mariusz Obrycki swoją funkcję będzie pełnił do końca stycznia 2020 roku.

Zdaniem Jacka Piorunka, członka Rady Społecznej rezygnacja Mariusza Obryckiego wiąże się ze złą sytuacją finansową szpitala i licznymi sporami zbiorowymi z pracownikami.

– Wydaje mi się, że przerosła go presja związków zawodowych, które postulowały swoje roszczenia wobec dyrektora, przede wszystkim płacowe. W konsekwencji tego, że budżet szpitala był niewystarczający nie mógł on spełnić tych żądań – mówił w rozmowie z Radiem Nadzieja. 

Mariusz Obrycki został wybrany na dyrektora łomżyńskiego szpitala w kwietniu br. Zastąpił on zwolnionego w styczniu br. Romana Nojszewskiego. W ostatnich miesiącach sytuacja w szpitalu była ciężka. W 2018 roku zadłużenie placówki wyniosło ponad 4,5 mln zł. To właśnie za zadłużenie został zwolniony dyrektor Nojszewski. Od tego momentu cztery z siedmiu grup zawodowych weszło w spór zbiorowy z dyrekcją szpitala. O podwyżki walczyły m.in. pielęgniarki i położne, którym do 6 grudnia Obrycki miał przedstawić pisemne warunki rozwiązania sporu. 

pg

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 10 =