RN
TwitterFacebook

Łomża: Radni domagają się wyjaśnień w związku z wyrokiem WSA ws. śmieci

“Afera śmieciowa” w Łomży rodzi pytania, a nie daje odpowiedzi. Taki jest wniosek po wczorajszej (13.01.) konferencji prasowej radnych Jana Olszewskiego (Prawo i Sprawiedliwość) i Dariusza Domasiewicza (Przyjazna Łomża). Tematem był wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie unieważnienia tzw. uchwały śmieciowej.

Takie pismo do mnie nie dotarło – tak o skardze, która miała wpłynąć do Rady Miejskiej we wrześniu ubiegłego roku, mówi ówczesny przewodniczący rady, Jan Olszewski:

Dlaczego to pismo zostało ukryte to trudno mi się wypowiadać. W każdym bądź razie ja mam czyste sumienie, wszystkie pisma, jeszcze raz powtarzam, które były kierowane do Rady Miejskiej do mnie trafiały były przekierowywane na posiedzenia Rady Miejskiej Łomży. 

Radni z Prawa i Sprawiedliwości oraz Dariusz Domasiewicz z Przyjaznej Łomży będą czekać na odpowiedzi ze strony Ratusza i zapowiadają, że będą dążyć do poznania prawdy:

Rodzi się szereg pytań, których my na tej konferencji nie wyjaśnimy. Natomiast zapewniamy, że to jest pierwsza konferencja. Czekamy na odpowiedź Ratusza nie gdzieś tam na forumowych blogach, tylko popartą konkretnymi dokumentami. Co się wydarzyło od dnia wpłynięcia tej skargi do dnia wyroku, czy będziemy się odwoływaćwyjaśnia Dariusz Domasiewicz.  

Do sprawy będziemy wracać.

JT/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + 3 =