RN
TwitterFacebook

Łomża: Radni Prawa i Sprawiedliwości nie zgadzają się z projektem budżetu na 2020 rok

Na wczorajszej (16.12.) konferencji łomżyńscy radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości negatywnie zaopiniowali projekt budżetu miasta na 2020 rok. Jednocześnie zapowiedzieli, że staną w opozycji w radzie miasta. 

O powodach zorganizowania konferencji i głównej kości niezgody, mówi radna z PiSu, Marianna Jóskowiak:

Naszym powodem było to, że zakulisowe działania niektórych radnych spowodowały odsunięcie nas od komisji stałych. No i jak byliśmy przewodniczącymi, braliśmy odpowiedzialność za dobro miasta i mieszkańców. W tej chwili, niestety to, co my przekażemy dla miasta nie jest brane pod uwagę. Jesteśmy przeciw zadłużaniu miasta i zaciąganiu kredytów. 

Obaw radnych PiSu nie podziela wiceprezydent Łomży, Andrzej Stypułkowski, który również jest członkiem partii Prawa i Sprawiedliwości:

W tym roku na przykład miasto nie zadłużyło się, a wręcz przeciwnie, spłaciło zadłużenie ok. 10 milionów złotych. Ten argument jest nie do końca moim zdaniem trafiony. W moim odczuciu nie ma żadnego niebezpieczeństwa, co do zagrożeń jakie widzą radni PiSu, które zostały zgłoszone.

Wczoraj odbyło się też spotkanie radnych z wiceprezydentem, po którym obie strony stwierdziły, że jest szansa na osiągnięcie porozumienia w kwestii budżetu oraz dalszej współpracy. Efekty tych rozmów poznamy podczas jutrzejszej sesji rady miasta, podczas której odbędzie się pierwsze czytanie projektu budżetu. 

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *