RN
TwitterFacebook

Łomża: Radni przyjęli uchwałę zwiększającą liczbę zezwoleń na sprzedaż alkoholu

Radni przyjęli uchwałę w sprawie maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży oraz w miejscu sprzedaży. Za głosowało 13 radnych, 7 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. 

Każdy musi sam sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jest za propagowaniem pijaństwa – mówił podczas sesji radny miejski z klubu Prawa i Sprawiedliwości, Marek Dworakowski:

– Celem naszym, jako samorządu, jest ograniczenie korzyści. Nie możemy zarabiać na rzeczy niegodnej, jaką jest propagowanie pijaństwa w mieście. I to jest ważne, dlatego ja będę głosował przeciw.

Radnemu Dworakowskiemu odpowiadał jeden z wnioskodawców, radny klubu Koalicji Obywatelskiej, Piotr Serdyński:

– My nie będziemy głosować nad przyznawaniem jakichś bonów na nieodpłatne przyznawanie napojów alkoholowych mieszkańcom Łomży czy nad poszerzeniem promocji napojów alkoholowych. Jeżeli pan chce ograniczyć promowanie alkoholu to proszę rozmawiać z posłami, z instytucjami rządowymi, bo w kompetencjach rady miasta nie jest to, aby na przykład zakazać propagowania, promowania w mediach alkoholu. 

Wzrośnie liczba koncesji

Uchwała została zgłoszona przez radnych klubu „Koalicji Obywatelskiej”. Zakłada ona zwiększenie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholi w mieście. Poza miejscem sprzedaży do:

  • 120 – w przypadku napojów alkoholowych do 4,5%
  • 70 – w przypadki napojów alkoholowych od 4,5 do 18%
  • 70 – w przypadku napojów alkoholowych powyżej 18%

W miejscu sprzedaży do:

  • 70 – w przypadku napojów alkoholowych do 4,5%
  • 65 – w przypadki napojów alkoholowych od 4,5 do 18%
  • 65 – w przypadku napojów alkoholowych powyżej 18%

Uchwała wchodzi w życie po 14 dniach o ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego. To drugie podejście do zwiększenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Ubiegłoroczna uchwała została unieważniona decyzją wojewody podlaskiego.

Tak głosowali radni:

pg/jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *