RN
TwitterFacebook

Łomża: Radni składają wniosek o obniżenie diet [FOTO]

Ponad 7 tysięcy złotych miesięcznie oszczędności może przynieść obniżenie diet łomżyńskich radnych. Do końca roku ma to być aż 21 tysięcy złotych. Pod wnioskiem podpisało się dziesięciu członków Rady Miejskiej z różnych klubów.

Podczas sesji i komisji pada na ten temat dużo słów, ale brakuje tej konkretnej deklaracji. Miasto musi w końcu zacząć oszczędzać, ale najlepiej zacząć to robić od siebiepodkreślał Dariusz Domasiewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łomży.My przygotowaliśmy projekt uchwały bardzo obniżający diety, więc żaden radny, oprócz przewodniczącego nie przekroczy kwoty tysiąc złotych. 

Zdaniem radnego Zbigniewa Prosińskiego to, że radny otrzymuje 1500 złotych jest nieadekwatne, do ilości godzin poświęconych na pełnienie tej funkcji. – Złożeniem projektu uchwały jest dostosowanie wysokości diety do jej definicji – dieta przysługuje radnym za utracone przychody lub zarobki z tytułu wykonywania mandatu – przypominał Prosiński.

Obecna na konferencji prasowej Marianna Jóskowiak, radna Prawa i Sprawiedliwości i przewodnicząca Komisji Finansów również popiera ten projekt. – Jesteśmy za obniżeniem tych diet radnego, żeby nie było tak, że miasto się zadłuża, a radni po prostu nie robią nic w tej sprawie – mówiła.

Oto zaproponowana obniżka diet:

  • Przewodniczący Rady Miejskiej – z 2 013,10 do 1 509,93 zł;
  • Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – z 1 509,83 do 946,15 zł;
  • Przewodniczący Komisji – z 1 308,52 do 905,90 zł;
  • Zastępca Przewodniczącego Komisji – z 1 006,55 do 865,63 zł;
  • Radny – z 905,90 do 805,24 zł.

Pod wnioskiem podpisali się: Zbigniew Prosiński, Dariusz Domasiewicz, Wojciech Michalak, Andrzej Podsiadło, Mariana Jóskowiak, Jan Olszewski, Agnieszka Białobrzewska, Zofia Kurkowska, Tadeusz Kowalewski i Marek Dworakowski. Projekt uchwały wraz z wnioskiem o obniżenie diet został złożony Przewodniczącemu Rady Miejskiej 5 września br. Sprawą radni mieliby się zająć na najbliższej sesji, która odbędzie się 25 września br.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *