TwitterFacebook

Łomża: Rekrutacja do szkół średnich 2019. Sprawdź, w których szkołach są wolne miejsca

Do 19 lipca w łomżyńskich szkołach trwa II tura rekrutacji do szkół średnich. W całym mieście wolnych jest jeszcze 907 miejsc.

W pierwszej turze naboru miejsce znalazło 1917 uczniów. Najchętniej wybieranymi placówkami było I LO, II LO i III LO oraz Mechaniak. Z danych Kuratorium Oświaty w Białymstoku dla absolwentów szkół podstawowych jest jeszcze 480, natomiast dla absolwentów gimnazjów wciąż 417 miejsc w 10 placówkach.

Najwięcej miejsc ma Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4. W Branżowej Szkole nr 4 – dla uczniów, którzy skończyli podstawówkę jest ich aż 150, a dla absolwentów gimnazjów 133. W liceum dla uczniów z podstawówek jest ich 87, a dla uczniów z gimnazjum 63, a w przypadku technikum jest to kolejno 119 i 114 miejsc.

Poniżej znajduje się dokładna rozpiska miejsc w poszczególnych szkołach i klasach.

Uczniowie po 8-letniej szkole podstawowej mogą ubiegać się o miejsca w:

 1. III Liceum Ogólnokształcącym, gdzie czeka 25 miejsc – 6 w klasie o profilu europejskim, 3 w klasie o profilu matematyczno-informatycznym, 7 w klasie o profilu medyczny, 3 w klasie o profilu prawniczym i 6 w klasie o profilu społecznym.
 2. IV Liceum Ogólnokształcącym, gdzie czeka 87 miejsc – 24 w klasie o profilu dietetycznym z elementami fitnessu, 45 w klasie o profilu policyjnym i 18 w klasie o profilu psychopedagogicznym.
 3. VI Liceum Ogólnokształcącym, gdzie czekają 4 miejsca w klasie o profilu humanistycznym.
 4. Technikum nr 4, gdzie czeka 119 miejsc – 2 w klasie o profilu technika budownictwa, 30 w klasie o profilu technika budowy dróg, 12 w klasie technika hotelarstwa, 30 w klasie o profilu technika inżynierii sanitarnej i 45 w klasie o profilu technika żywienia i usług gastronomicznych.
 5. Technikum nr 5, gdzie czeka 9 miejsc – 1 w klasie o profilu technika elektryka, 3 w klasie o profilu technika geodety, 1 w klasie o profilu technika mechatroniki, 1 w klasie o profilu technika pojazdów samochodowych i 3 w klasie o profilu technika technologii drewna.
 6. Technikum nr 6, gdzie czeka 7 miejsc – 2 w klasie o profilu technika handlowca, 2 w klasie o profilu technika logistyka i 3 w klasie o profilu technika reklamy.
 7. Technikum nr 7 im. Ludwika Bojanusa, gdzie czeka 16 miejsc – 1 w klasie o profilu technika żywienia i usług gastronomicznych, 14 w klasie o profilu technika agrobiznesu i 1 w klasie o profilu technika architektury krajobrazu.
 8. Branżowej Szkole I stopnia nr 4, gdzie czeka 150 miejsc – po 30 na profilu cukiernika, kucharza, montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarza-tynkarza i piekarza.
 9. Branżowej Szkole I stopnia nr 5, gdzie czeka 13 miejsc – 8 w klasie o profilu elektromechanika pojazdów samochodowych i 5 w klasie o profilu kierowcy mechanika.
 10. Branżowej Szkole I stopnia w Łomży (Zakład Doskonalenia Zawodowego w Łomży), gdzie czeka 50 miejsc w oddziałach wielozawodowych.

Uczniowie po gimnazjum mogą ubiegać się o miejsca w:

 1. III Liceum Ogólnokształcącym, gdzie czeka 25 miejsc – 8 w klasie o profilu medycznym, 1 w klasie o profilu politechnicznym, 7 w klasie o profilu prawniczym i 9 w klasie o profilu społecznym.
 2. IV Liceum Ogólnokształcącym, gdzie czekają 63 miejsca – 22 w klasie o profilu dietetycznym z elementami fitnessu, 27 w klasie o profilu policyjnym i 14 w klasie o profilu psychopedagogicznym.
 3. VI Liceum Ogólnokształcącym, gdzie czekają 4 miejsca w klasie o profilu humanistycznym.
 4. Technikum nr 4, gdzie czeka 114 miejsc – 2 w klasie o profilu technika budownictwa, 30 w klasie o profilu technika budowy dróg, 13 w klasie technika hotelarstwa, 30 w klasie o profilu technika inżynierii sanitarnej i 39 w klasie o profilu technika żywienia i usług gastronomicznych.
 5. Technikum nr 5, gdzie czeka 6 miejsc – 3 w klasie o profilu technika geodety, 1 w klasie o profilu technika informatyki, 1 w klasie o profilu technika mechatroniki i 1 w klasie o profilu teleinformatyki.
 6. Technikum nr 6, gdzie czekają 4 miejsca – 2 w klasie o profilu technika ekonomisty i 2 w klasie o profilu technika reklamy.
 7. Technikum nr 7 im. Ludwika Bojanusa, gdzie czekają 34 miejsca – 12 w klasie o profilu technika agrobiznesu, 8 w klasie o profilu technika architektury krajobrazu, 13 w klasie o profilu technik przetwórstwa mleczarskiego i 1 w klasie o profilu technika żywienia i usług gastronomicznych.
 8. Branżowej Szkole I stopnia nr 4, gdzie czeka 133 miejsc – po 30 na profilu cukiernika, kucharza, murarza-tynkarza i piekarza i 13 miejsc w klasie o profilu montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,.
 9. Branżowej Szkole I stopnia nr 5, gdzie czeka 9 miejsc – 4 w klasie o profilu elektromechanika pojazdów samochodowych, 2 w klasie o profilu kierowcy mechanika i 3 w klasie o profilu mechanika pojazdów samochodowych.
 10. Branżowej Szkole I stopnia w Łomży (Zakład Doskonalenia Zawodowego w Łomży), gdzie czeka 25 miejsc w oddziałach wielozawodowych.

Wyniki będą znane w sierpniu.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *