RN
TwitterFacebook

Łomża: Rekwizytornia Online otwarta. Zobacz pierwsze nagranie [VIDEO]

Teatr Lalki i Aktora w Łomży publikuje pierwsze nagranie zrealizowane w ramach projektu „Rekwizytornia Online”. Głównym motywem przewodnim jest „Klasyczna literatura dla dzieci w nowych dekoracjach”.

– Nie mogąc zaprosić Was do naszego teatru, mamy nadzieję, że zaprosicie nas do swoich domów. Na czas realizacji programu scenę i widownię przekształciliśmy zatem w studio teatralno-telewizyjne. Zaaranżowana przez scenografa przestrzeń przypomina świat iluzji i dziecięcych marzeń, w którym obecne są lalki teatralne, kostiumy, maski i inne środki inscenizacyjne, którym towarzyszy muzyka wykonywana na żywo – mówi Łukasz Boratyński z Teatru Lalki i Aktora. 

Za koncepcję reżyserską odpowiada Jarosław Antoniuk – Dyrektor naczelny
i artystyczny TLiA. Zaaranżowana przez Przemysława F. Karwowskiego przestrzeń przypomina świat iluzji i dziecięcych marzeń, w którym obecne są lalki teatralne, kostiumy, maski i inne środki inscenizacyjne, którym towarzyszy muzyka wykonywana na żywo przez Bogdana E. Szczepańskiego.

„Rekwizytornia Online” jest realizowana w ramach programu „Kultura w sieci” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Do programu zgłoszono łącznie 5 948 wniosków. Łomżyński projekt zdobył 87 punktów i znalazł się na 19 miejscu wśród 1182 pozytywnie rozpatrzonych zgłoszeń. Przyznane dofinansowanie pozwala realizować projekt i pomimo aktualnych ograniczeń zaznaczyć obecność kultury w domach naszych widzów.

Jako pierwsze udostępnione jest czytanie performatywne w wykonaniu Elizy Mieleszkiewicz pt. „Calineczka” na podstawie baśni H. Ch. Andersena. Jest to opowieść o maleńkiej dziewczynce, zrodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu, która wędruje w poszukiwaniu własnego świata, podążając za głosem serca i marzeniami.

Każde kolejne nagranie udostępnione będzie za pośrednictwem naszej strony internetowej i mediów społecznościowych według harmonogramu:

04.06.2020 – Calineczka – Czyta Eliza Mieleszkiewicz

08.06.2020 – Kominiarczyk – Czyta Tomasz Bogdan Rynkowski

15.06.2020 – Jaś i Małgosia – Czyta Marzanna Gawrych

22.06.2020 – Kopciuszek – Czyta Beata Antoniuk

29.06.2020 – Czerwony Kapturek – Czyta Daria Głowacka

06.07.2020 – Kot w Butach – Czyta Rafał Swaczyna

TLiA w Łomży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *