RN
TwitterFacebook

Łomża: Remont Giełczyńskiej – utrudnienia dla pieszych

Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego sp. z o.o. w Łomży poinformowało, że w związku z przebudową wodociągu na ul. Giełczyńskiej od ronda Hanki Bielickiej do ul. Dwornej, ulica Giełczyńska na tym odcinku zostanie zamknięta dla ruchu pieszego. Utrudnienia potrwają kilka dni.

Przejście dla pieszych ulicą Giełczyńską zamknięte w dniach od 9 do 20 marca 2020 r. Dojście do Starego Rynku od ul. Polowej będzie możliwe ulicą Sadową. Prace nad remontem ulicy Giełczyńskiej ruszyły 20 lutego. W pierwszym etapie zamknięty został fragment od Rond Hanki Bielickiej do ul. Senatorskiej, z wyłączeniem skrzyżowania z ul. Dworną. Ta droga w tym okresie będzie przejezdna w dwóch kierunkach na całym swoim odcinku, a od ul. Sienkiewicza do ul. Giełczyńskiej wprowadzony jest na niej zakaz zatrzymywania i postoju. Taki sam zakaz obowiązuje na ul. Senatorskiej od Giełczyńskiej do Szkolnej.

Do parkingu znajdującego się na tzw. „starym dworcu” (Pl. Niepodległości) dojazd jest zapewniony tymczasowym wjazdem na wysokości powstającego budynku KRUS-u, a do parkingu zlokalizowanego pomiędzy Muzeum Północno – Mazowieckim i budynkiem dawnego hotelu Metropol od strony ulicy Dwornej.

Do ulicy Krzywe Koło można dojechać od Starego Rynku oraz ulicy Kapucyńskiej, na której dopuszczony jest ruch pojazdów w obu kierunkach. Dojazd do Urzędu Miejskiego i Starego Rynku możliwy jest ulicami Senatorską i Woziwodzką.

Zakres prac na ul. Giełczyńskiej obejmuje m.in. przebudowę nawierzchni jezdni o długości 418 metrów, zatoki autobusowej, zjazdów, chodników oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego i wyniesionego skrzyżowania z ul. Plac Niepodległości. Ponadto przebudowane zostanie oświetlenie uliczne, kanał teletechniczny, sieci telekomunikacyjne i wodociągowe oraz wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa.

Inwestycja ma być gotowa do 30 czerwca br. Z uwagi na prace zmienione zostały trasy przejazdów autobusów miejskich – wszystkie omijają Stary Rynek. Mapy oraz objazdy publikowaliśmy w naszym serwisie. 

pg/UM Łomża

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *