RN
TwitterFacebook

Łomża: Remont ulic wokół Starego Rynku – miasto chce zminimalizować utrudnienia

W związku z planowanymi remontami ulicy Dwornej, Giełczyńskiej, Woziwodzkiej i Rządowej w ratuszu odbyło się spotkanie z przedstawicielami wykonawców inwestycji i gestorów sieci przesyłowych, dotyczące koordynacji prac w rejonie Starego Rynku. Inwestycje mają być przeprowadzone z jak najmniejszymi utrudnieniami dla mieszkańców Łomży.
 
Naszym priorytetem jest, by zostały one przeprowadzone bezpiecznie, sprawnie i jak najmniej uciążliwie dla mieszkańcówinformuje prowadzący spotkanie Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży ds. inwestycyjnych.

W trakcie narady omawiano koordynację prac przy przebudowie ulic Dwornej, Giełczyńskiej, Woziwodzkiej oraz Rządowej, których realizacja odbędzie się w przyszłym roku. Ich wykonawcy zostali już wyłonieni w przetargach.

Chcemy, aby prowadzone remonty nie doprowadziły do paraliżu komunikacyjnego w tej części miasta, dlatego tego typu spotkanie było potrzebne, by tak zaplanować realizację robót, aby przebiegały jak najsprawniej. Wiadomo, że będą wiązały się z utrudnieniami dla mieszkańców, ale zależy nam, by były one jak najmniejszeinformuje Andrzej Garlicki.

Zakres realizowanych inwestycji obejmuje nie tylko roboty drogowe, ale także przebudowy sieci elektrycznych, kanalizacyjnych, wodociągowych, ciepłowniczych, telekomunikacyjnych, dlatego niezmiernie ważne jest takie spięcie robót, aby Starówka nie została całkowicie zablokowana.

Omówiliśmy te kwestie i jestem przekonany, że dzięki temu wszystkie prace w ramach tych inwestycji przebiegną sprawniepodkreśla zastępca prezydenta.

Na realizację inwestycji drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych władze miasta pozyskały ponad 20,5 mln zł na budowę i przebudowę w sumie dziewięciu zadań. Na liście rezerwowej znajdują się jeszcze trzy projekty, a kolejnych osiem inwestycji zostało zgłoszonych do przyszłorocznego rozdysponowania środków.

UM Łomża/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *