RN
TwitterFacebook

Łomża: Rewitalizacja Parku im. Jakuba Wagi. Mieszkańcy mogą podzielić się swoimi pomysłami

Park Miejski im. Jakuba Wagi to ogród spacerowy założony w 1842 roku, wpisany do rejestru zabytków. Znajduje się pomiędzy ulicami Wojska Polskiego, Ogrodową, Nowogrodzką i Glogera. Mimo, że lata świetności ma za sobą, to wciąż jest miejscem spacerów i rozrywki wielu mieszkańców Łomży. Łomżyński zabytek wymaga jednak renowacji. Na ten cel władze Łomży zamierzają pozyskać dofinansowanie zewnętrzne. Zanim jednak zostanie opracowana dokumentacja, swoje pomysły na temat zagospodarowania tego parku mogą wyrazić mieszkańcy naszego miasta.

W ramach drugiego naboru Programu Rozwój Lokalny, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Lokalnego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021, złożony został wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”.  Zakłada on m.in. opracowanie dokumentacji na rewitalizację parków miejskich w Łomży, w tym Parku im. Jakuba Wagi.

– Zanim jednak projektanci przystąpią do prac, chcielibyśmy poznać opinie mieszkańców naszego miasta, jak oni widzieliby ten park w przyszłości. Pomysły te przekażemy projektantom z sugestią ich uwzględnienia, oczywiście w miarę spełnienia warunków technicznych, finansowych oraz możliwości uzyskania zgody konserwatora zabytków ze względu na walory historyczne – informuje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

Swoje propozycje do końca stycznia mieszkańcy Łomży mogą przesyłać elektronicznie na adres mailowy parkwagi@um.lomza.pl bądź wrzucić do urny na korespondencję, znajdującą się w wejściu Urzędu Miejskiego, z dopiskiem na kopercie „Park im. Jakuba Wagi”.

Rzeczowa rewitalizacja powyższego parku uwzględniona jest na liście działań uzupełniających w programie „Rozwój Lokalny”, przewidzianych do finansowania z innych środków, niż EOG – tzn. ze środków Unii Europejskiej, krajowych oraz środków własnych miasta.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eight + 14 =