RN
TwitterFacebook

Łomża: Rezygnacja dyrektora Obryckiego – zbiera się Rada Społeczna Szpitala

Rozpoczyna się posiedzenie rady społecznej Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Jej członkowie będą opiniować rezygnację złożoną przez Mariusza Obryckiego z funkcji dyrektora placówki.

Rada Społeczna ma takie kompetencje i taka jest procedura odwołania. Podejmujemy opinię w sprawie rezygnacji dyrektora, którą trzeba przyjąć, szybko rozpisać konkurs i wybrać dobrego nowego dyrektora – mówi członek rady, Jacek Piorunek.

Zdaniem Piorunka rezygnacja Mariusza Obryckiego wiąże się ze złą sytuacją finansową szpitala i licznymi sporami zbiorowymi z pracownikami.

Wydaje mi się, że przerosła go presja związków zawodowych, które postulowały swoje roszczenia wobec dyrektora, przede wszystkim płacowe. W konsekwencji tego, że budżet szpitala był niewystarczający nie mógł on spełnić tych żądań.

Według naszych informacji dyrektor Obrycki chce pozostać na swoim stanowisku jeszcze do końca stycznia. Przypomnijmy, że przejął je w kwietniu tego roku po Romanie Nojszewskim, który został odwołany ze swojej funkcji. Już wtedy zadłużenie szpitala sięgało czterech i pół miliona złotych.

BB/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten − one =