RN
TwitterFacebook

Łomża: Rolnicy wyjechali na ulice [FOTO]

Nie zgadzamy się na tzw. “piątkę dla zwierząt” Jarosława Kaczyńskiego, która niszczy rolnictwo oraz polską wieś. To przewodnie hasło protestów rolników, które są zapowiadane dzisiaj w całym kraju. W Łomży maszyny rolnicze przejechały m.in. przez Plac Kościuszki. 

Zgodzimy się na całkowitą likwidację tej ustawy i wtedy możemy usiąść do rozmów – zapowiada Michał Zarzecki, rolnik z województwa podlaskiego, który bierze udział w dzisiejszym proteście:

– Rolnicy dbają o dobro zwierząt inwestując miliony, żeby poprawić ten dobrostan. Kochamy zwierzęta. My z nich żyjemy, więc musimy o nie dbać. Więc możemy jak najbardziej rozmawiać o jakichś propozycjach, ale pierwsza rzecz to wyrzucenie tej ustawy do kosza, a druga rzecz dymisja nowego ministra rolnictwa, bo z tym człowiekiem nie da się rozmawiać. Ten człowiek niszczy polskie rolnictwo. Ten człowiek przygotowywał tą ustawę i on nie może być ministrem polskich rolników.

Dziś nie będzie blokowania dróg, ale ma to być ostrzeżenie:

– Tym razem chcemy pokazać, że w nas jest siła. Z nas nie można robić żartów. Część ciągników będzie kierować się do Białegostoku. Zobaczymy ile nam policja pozwoli dojechać. O godzinie 13 będziemy zbierać się pod siedzibą PiSu w Białymstoku i tam złożymy naszą petycję, nasz apel do polityków Prawa i Sprawiedliwości o odrzucenie tej ustawy.

W związku z protestami kierowcy mogą spodziewać się utrudnień m.in. na drogach krajowych nr 61, 63 i 66 oraz na drodze wojewódzkiej nr 677.

jt/fot. BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 8 =