RN
TwitterFacebook

Łomża: Rowerowo i smacznie na starówce [FOTO]

Mobilne miasteczko rowerowe stanęło w niedzielne popołudnie (4.08.) na łomżyńskim Starym Rynku. Tego dnia dzieci mogły poznać znaki drogowe i zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania się jednośladem. Trochę starszą młodzież w tajniki akrobatyki rowerowej wprowadził Piotr Bielak. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty kulinarne dla najmłodszych.

W mobilnym miasteczku rowerowym przygotowana została symulacja ruchu ulicznego ze znakami drogowymi, rondem, przejazdem kolejowym i przejściami dla pieszych. Były także ustawione różnego rodzaju przeszkody.

Chcieliśmy, by dzieci mogły pojeździć i poćwiczyć to, co spotkają w realnym ruchu drogowympowiedział Piotr Bielak, który zaprezentował również widowisko akrobatyczne, skacząc, żonglując i wykonując na rowerze różnego rodzaju numery wspólnie z publicznością. Uczestnik telewizyjnego talent show, od 20 lat trenujący akrobatykę sportową podkreślał, że umiejętności w dużej mierze zależą od tego, jak dana osoba zaangażowana jest w trening oraz jaki ma talent.

Najrozsądniejszym podejściem jest, by nie porywać się na duży progres, tylko nastawić się na to, że cała nauka i przygoda z rowerem, czy inną pasją, trwa latami. Lepiej małymi kroczkami przemieszczać  się do przodu, bezpiecznie, bez kontuzji, bardzo mocno wypracowując w sobie nawyki, niż porywać się na jakieś trudne rzeczy i mieć przez to przerwę na jakieś 3-4 miesiące, gdzie może to okazać się przerwą już na zawsze z daną dyscypliną – radził licznie zgromadzonym młodym rowerzystom Bielak.

Pokazom rowerowym towarzyszyły warsztaty kulinarne prowadzone przez pracowników nowej restauracji „Natura”.

Na naszych stoiskach były grillowane warzywa m.in. cukinia i papryka, grillowana pierś z kurczaka w przyprawach i sezamie, sałatki owocowe oraz przekąski z twarogu. Był też swojski chlebek na bazie jogurtu i ziaren, który rozszedł się bardzo szybkopowiedziała Ewa Tyszka, wprowadzająca wspólnie z koleżankami dzieci w tajniki przygotowywania smacznych i zdrowych przekąsek z owoców i warzyw.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − eighteen =