TwitterFacebook

Łomża: Rusza remont ul. Nowogrodzkiej

W przyszłym tygodniu planowane jest rozpoczęcie przebudowy i rozbudowy ulicy Nowogrodzkiej, czyli drogi wojewódzkiej numer 645 w granicach Łomży. W związku z tym należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu, które będą uzależnione od warunków atmosferycznych umożliwiających przeprowadzenie robót. Prace za ponad 11,5 mln zł wykonają dwie łomżyńskie firmy. Inwestycja będzie realizowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 z 85 proc. dofinansowaniem.

Modernizacja ulicy Nowogrodzkiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do granicy miasta będzie wykonywana w ramach zadania pn. „Przebudowa z rozbudową drogi wojewódzkiej Nr 645 – ul. Nowogrodzkiej w Łomży”. Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępności regionu w ruchu drogowym. W trakcie inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni, zjazdy, powstaną ciągi pieszo-rowerowe i chodniki oraz zatoki autobusowe. Przebudowany i wybudowany zostanie kanał deszczowy, oświetlenie ulicy, a także przebudowane będą kolidujące sieci. Zaplanowano również rozbiórkę części istniejącego mostu drogowego na Łomżyczce oraz zwiększenie przekroju poprzecznego płyty obiektu i wykonanie jego wzmocnienia oraz rozbiórkę elementów stalowych mostu, a także budowę kładki na Łomżyczce dla potrzeb ruchu pieszo-rowerowego nad istniejącą konstrukcją. Prace na odcinku długości ponad 1,6 km powinny zakończyć się do 2 października przyszłego roku.

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku podpisane zostały również umowy na dofinansowanie ze środków unijnych RPO WP modernizacji ulic Glogera i Poligonowej oraz budowę dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej na odcinku od ul. Przykoszarowej do Szosy do Mężenina. Na dwóch pierwszych prace zaczęły się już w ubiegłym roku i potrwają do 27 września br. Budowa ulicy Zawadzkiej powinna rozpocząć się na przełomie stycznia i lutego oraz zakończyć do 2 października 2018 r. W związku z utrudnieniami występującymi na remontowanych drogach Prezydent Łomży prosi o cierpliwość i wyrozumiałość zmotoryzowanych mieszkańców naszego miasta.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *