RN
TwitterFacebook

Łomża: Ruszył konkurs na kierownika Hali Kultury

Przebudowa Hali Targowej na Halę Kultury w Łomży ma zakończyć się wiosną przyszłego roku, ale już teraz miasto ogłosiło konkurs na kierownika nowej instytucji. Dokumenty można składać do końca października. 

Przed kierownikiem Hali Kultury ciekawe i wymagające zadanie. Z nowo powstałej instytucji chcą korzystać wszystkie ośrodki kultury, które upatrują w tym miejscu nowe możliwości rozwoju swoich ofert. Zmodernizowana hala będzie zawierała w swoim wyposażeniu salę wielofunkcyjną z zapleczem (na parterze) oraz salę do podejmowania działań interdyscyplinarnych (w podziemiu). Na piętrze zlokalizowane zostaną sale spotkań z przestrzenią wystawienniczą, hol na wystawy z komunikacją, a także antresole. Ponadto budynek wzbogacony będzie o klubokawiarnię oraz punkt informacji turystycznej, a w przeszklonych jatkach wokół hali powstanie galeria prezentująca sztukę młodych.

W ogłoszonym przez miasto konkursie, od przyszłego kierownika wymaga się m.in. wykształcenia wyższego ukierunkowanego na zarządzanie instytucją kultury, minimum 5-letniego stażu pracy, znajomości lokalnego środowiska działającego w obszarze kultury czy też udokumentowane doświadczenie w organizowaniu przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych. Kierownik będzie mógł rozpocząć swoją pracę od 1 grudnia. Szczegóły ogłoszenia znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej UM Łomża. 

Inwestycja „Przebudowa zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury w Łomży wraz z jej wyposażeniem” jest realizowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020  przez generalnego wykonawcę firmę MK-BUD z Białegostoku.  Wartość projektu wynosi ponad 16,6 mln zł, w tym dofinansowanie na kwotę ponad 9,8 mln zł.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *