RN
TwitterFacebook

Łomża: Ruszył turniej JBB Nadzieja Cup 2020 [FOTO]

Piłeczka lata z jednej strony kortu na drugą, a młodzi zawodnicy dają z siebie wszystko, żeby wygrać. Na kortach przy III liceum ogólnokształcącym w Łomży trwa tenisowy turniej JBB Nadzieja Cup.

W tegorocznym turnieju bierze udział wielu wysoko sklasyfikowanych Skrzatówmówi Ewa Waldzińska, dyrektor turniejuGościmy 12., 14., 26. Skrzata w Polsce, czyli chłopców do 12-ego roku życia. Przyjechał do nas Urbański Jan z klubu KT Astra Książenice, który jest sklasyfikowany najwyżej. Ale jak rozmawiałam z sędzia zawodów, panem Januszem Sebastianowem, już są pierwsze niespodzianki na kortach.

W tym turnieju liczy się przede wszystkim dobra zabawapodkreśla Tomasz Waldziński, organizator zawodów i trener UKS Return ŁomżaLiczy się także rozwój zdolności motorycznych, koordynacyjny. Trzeba pamiętać, sukces w tenisie, moim zdaniem, powinien przyjść w wieku lat 16-tu. Jeżeli tenisista, czy tenisistka wchodzi w kategorię wiekową kadet, wtedy powinno osiągać sukcesy na arenie ogólnopolskiej, międzynarodowej.

Uczestnicy turnieju wśród swoich tenisowych idoli wymieniają m.in. Greka, Stefanosa Tsitsipasa oraz Serba, Novaka Djokovicia.

Cieszę się, że w ogóle dzieci grająstwierdza zastępca prezydenta Łomży, Andrzej StypułkowskiMoże wynik też jest istotny, ale nie najważniejszy. Ważne jest to, że dzieci w czasach, gdy sport często przegrywa z komputerem, to garną się do sportu, w tym przypadku tenisa ziemnego. Jest stare polskie porzekadło, że sport to zdrowie i dobrze, że rosną nam zdrowie dzieci, które będą mogły tę pasję pielęgnować w swoim dorosłym życiu.

Młodych tenisistów będzie można oglądać na kortach przy III LO w Łomży przez cały weekend. Wstęp jest wolny.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × four =