RN
TwitterFacebook

Łomża: Ruszyło Wojskowe Centrum Rekrutacyjne

Nowy system rekrutacji do Wojska Polskiego przy Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Łomży. Od wczoraj (24.09.) działa tam Wojskowe Centrum Rekrutacyjne.

Nowy system skraca proces rekrutacji o 140 dni. W ciągu jednego dnia kandydat odbędzie rozmowę kwalifikacyjną i z psychologiem oraz będzie zbadany przez komisję lekarską – informuje major Dariusz Mioduszewski, szef wydziału rekrutacji WKU w Łomży:

– Novum polega na tym, że kandydat lub kandydatka nie jeździ do Wojskowej Pracowni Psychologicznej, w naszym wypadku do Białegostoku, czy do Rejonowej Wojskowej Komisji Lekarskiej w Ełku. To my, czyli lekarz i psycholog przyjeżdża tutaj do kandydata i tego samego dnia, przy pozytywnym orzeczeniu, otrzymuje kartę powołania.

Skróceniu ulegnie też czas szkolenia podstawowego:

– W korpusie szeregowym ten czas szkolenia trwał do czterech miesięcy. Natomiast tutaj novum polega na tym, iż to szkolenie przygotowawcze będzie trwać tylko 28 dni. Nie zapominajmy jednak, że część tematów została przeniesiona na tzw. e-learning i tutaj kandydat samodzielnie musi zalogować się na portalu oraz zaliczyć 44 takiego teoretycznego szkolenia. 

Wojskowe Centrum Rekrutacyjne przy Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Łomży ma funkcjonować dwa dni w miesiącu.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 4 =