RN
TwitterFacebook

Łomża: Są pieniądze na żłobek miejski

To będzie trzecia tego typu placówka w Łomży. Nowy żłobek miejski powstanie przy Publicznym Przedszkolu nr 14. Znajdzie się tam miejsce dla 25 dzieci do 3. roku życia. 

W Łomży jest niewystarczająca ilość miejsc w żłobkach miejskich. Do tej pory funkcjonowały dwie takie placówki, w których było 98 miejsc. Samorząd miasta szukając różnych sposobów, aby tę sytuację polepszyć złożył wniosek o dofinansowanie z RPO województwa podlaskiego i właśnie otrzymał pieniądze.

To nasz duży sukces, że otrzymaliśmy te środki. Polityka prorodzinna jest niezwykle istotnainformuje prezydent Mariusz Chrzanowski wymieniając już wcześniejsze działania jakie podjął w tym kierunku m.in. samorządowe becikowe, bezpłatne przejazdy komunikacją miejska dla uczniów, czy kluczowe inwestycje w placówkach oświatowych – w tym termomodernizacje przedszkoli, szkół i budowy pionów kuchennych – SP 1, SP 9, SP 10.

Projekt „Nowe miejsca opieki w Łomżyńskim żłobku” przewiduje remontowane pomieszczeń żłobka, zakup wyposażenia, pomocy dydaktycznych, wyżywienie, ubezpieczenie oraz zatrudnienie 3 opiekunek oraz powstanie 25 miejsc opieki żłobkowej dla dzieci do 3. roku życiamówi Dariusz Budrowski odpowiedzialny za napisanie projektu, którego całkowita wartość wynosi 946 218,75 zł. Dofinansowanie wynosi 804 285,75 złotych.

Placówka z tym finansowaniem będzie działać w okresie od 1 sierpnia 2020 roku do 21 lipca 2022 roku. Prezydent Chrzanowski liczy, że za dwa lata pojawi się kolejna możliwość dofinansowania tego projektu, po to aby żłobek mógł działać dalej. 

oprac. pg/ UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *