RN
TwitterFacebook

Łomża: Są wykonawcy sali gimnastycznej i boiska przy SP2

Wiosną 2019 roku ogłoszony został przetarg na budowę sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży. Wreszcie udało się wyłonić wykonawców obu inwestycji.

Uczniowie do tej pory nie mogli korzystać z dostępnej sali. W 2011 roku nadzór budowlany nakazał zamknięcie jej z powodu zagrożenia zawaleniem. Od tego czasu zajęcia wychowania fizycznego odbywają się na korytarzu szkolnym, a od czterech lat dzięki gościnności władz II Liceum Ogólnokształcącego, zajęcia odbywają się też na tamtejszej hali sportowej. Na szczęście miasto w listopadzie 2018 roku otrzymało dotację ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na projekt budowy sali gimnastycznej pn. “Sportowa Łomża – przyszkolna infrastruktura sportowa”. Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało dofinansowanie w wysokości ok. 2,5 mln zł.

Zgodnie z projektem nowa sala sportowa będzie miała ponad 1,5 tys. m2 powierzchni użytkowej, w tym boisko sali o powierzchni 640 m2. Budynek będzie wyposażony w pomieszczenia przeznaczone na szatnie, węzły sanitarne, magazyny, infrastrukturę techniczną i gospodarczą. W ramach projektu szkoła zyska również boisko wielofunkcyjne o powierzchni 800 m2 z nawierzchnią poliuretanową.

Władze Łomży właśnie ogłosiły, że wybrały firmy, które wykonają obie inwestycje. W przypadku sali gimnastycznej wykonawcą został JL Sp. z o.o. z Piątnicy. Firma swoją pracę wyceniła na blisko 6,8 mln złotych. Inwestycja ma być gotowa do 2020 roku. Natomiast boisko wielofunkcyjne za 570 tys. złotych wybuduje Complexe Sportiff Grażyna Kowalska z Tłuszcza.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 2 =