RN
TwitterFacebook

Łomża: Skorzystaj z oferty Centrum Integracji Społecznej

Trwa kolejny nabór w ramach programu Centra Innowacji Społecznej, które prowadzi Centrum Integracji Społecznej w Łomży. Jest on skierowany do osób bezrobotnych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Uczestnicy w ramach programu biorą udział m.in. w zajęciach poświęconych reintegracji społecznej – informuje Magdalena Mrozek, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Łomży:

– Po zakończeniu części rekrutacji społecznej uczestnicy przechodzą na kurs zawodowy. Odbywają szkolenia w zależności od tego jakie mają zapotrzebowanie i chęć wykonywania pracy. Po odejściu z centrum przechodzą na praktyki i podejmują zatrudnienie. Od 1 lutego osoby, które zrekrutują się w okresie grudzień-styczeń 2021 planujemy rozpocząć szkolenia z zakresu gastronomii, pracownika terenów zielonych oraz technologa robót wykończeniowych w budownictwie. 

To już trzeci nabór w ramach tego projektu – podkreśla wiceprezydent Łomży, Andrzej Stypułkowski:

– Powiem szczerze, że wyniki przerosły oczekiwania. Widzimy, że są pozytywne skutki. Osoby, które brały udział w tym projekcie osiągnęły cel, któremu ten projekt miał służyć. Widzimy też, że są zadowolone ponieważ uzyskały pracę. Zauważamy też pracodawców, którzy są zadowoleni, że uzyskali pracowników którzy są w pełni oddani. 

Chętni mogą zgłaszać się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łomży.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 1 =