RN
TwitterFacebook

Łomża: Służba więzienna wspiera finansowo łomżyński szpital

Ponad 2,5 tysiąca złotych trafiło dzisiaj (5.05.) do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. To pierwsza transza pieniędzy, które przekazali pracownicy służby więziennej z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. 

– Funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego w Czerwonym Borze przeprowadzili zbiórkę pieniędzy i w dniu dzisiejszym przekazujemy pierwszą transzę w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Kolejna transza będzie na początku czerwca w podobnej wysokościmówi podpułkownik Zbigniew Jankowski, dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. 

Szpital w Łomży to jest jedyna placówka, którą Zakład Karny wspiera finansowo, ale służba więzienna prowadzi też pomoc w zabezpieczaniu służby zdrowia w środki ochronne.

– Wspieramy służbę zdrowia poprzez szycie maseczek i wspólnie z myśliwymi ziemi łomżyńskiej przekazaliśmy do tej pory 1800 maseczek między innymi do szpitala wojewódzkiego w Łomży, do szpitala w Ostrowi Mazowieckiej i do pogotowia ratunkowego w Łomży – mówi ppłk. Jankowski i zapewnia, że ta pomoc będzie płynęła tak długo, jak tylko będzie to konieczne.

Wsparcie docenia pełniący obowiązki dyrektora łomżyńskie placówki Jacek Roleder, bo każda pomoc jest bardzo cenna.

– W tym momencie my cały czas kupujemy środki ochrony indywidualnej. Cały czas potrzebujemy i cały czas chciałbym mieć więcej w zapasie. Pracownicy są zabezpieczeni, ale ja nie czuję, że szpital jest zabezpieczony, więc cały czas kupujemypodkreśla Roleder.

W tej chwili w szpitalu hospitalizowanych jest ponad 30 pacjentów. 

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − three =