TwitterFacebook

Łomża. Służby wspólnie dbają o bezpieczeństwo nad wodą [FOTO]

Nad Narwią spotkały się służby, które każdego dnia dbają o bezpieczeństwo nad wodą. W działaniach, oprócz łomżyńskich policjantów, wzięli udział ratownicy WOPR, strażacy z Grupy „Nadzieja” oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo. 

Wielu z nas korzysta z aktywności fizycznej i ten czas wakacyjny spędza nad wodą. Nie pozwólmy jednak na to, aby beztroska sprawiła, że zapomnimy o bezpieczeństwie swoim i naszych bliskich. Woda nie wybacza pomyłek. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że to my sami, w pierwszej kolejności, odpowiedzialni jesteśmy za swoje bezpieczeństwo.

To już kolejny rok funkcjonowania policyjnych patroli wodnych. Aby być gotowym na szybkie i sprawne niesienie pomocy, w sobotę, na Narwi, policyjni wodniacy wspólnie z ratownikami WOPR, strażakami z Grupy Nadzieja i funkcjonariuszami państwowej straży rybackiej doskonalili swoje umiejętności.

Dzięki takim wspólnym inicjatywom jesteśmy w stanie nie tylko szybko podjąć akcję ratowniczą, ale także udzielić pomocy przedmedycznej osobie wydobytej z wodyinformuje Urszula Brulińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Mundurowi przez cały sezon będą dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Ich zadaniem będzie też walka z kłusownictwem oraz prowadzenie akcji ratowniczych oraz spotkań profilaktycznych dla dzieci i młodzieży. Policjanci będą również  sprawdzać stan trzeźwości osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność, a także nie łączenie alkoholu z wodnymi kąpielami.

KMP w Łomży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *