RN
TwitterFacebook

Łomża: SOLIDARNI W POTRZEBIE ruszają z akcją zbierania podpisów pod petycjami w sprawie szpitala

Zgodnie ze swoimi zapowiedziami, stowarzyszenie SOLIDARNI W POTRZEBIE rozpoczynają od dzisiaj akcję zbierania podpisów mieszkańców Ziemi Łomżyńskiej pod Petycjami do Ministra Zdrowia oraz do samorządowych władz Województwa Podlaskiego.

Stowarzyszenie SOLIDARNI W POTRZEBIE wobec bezprecedensowego w skali zagrożenia dla zdrowia i życia ogółu społeczności Ziemi Łomżyńskiej, powstałego na skutek zmiany Poleceniem Wojewody Podlaskiego przeznaczenia Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w całości na szpital zakaźny, zdecydowało o rozpoczęciu w dniu 7 maja br. obywatelskiej akcji zbierania podpisów pod petycjami do:

1/ Ministra Zdrowia RP, jako osoby prawnej odpowiedzialnej konstytucyjnie za kształt i funkcjonowanie opieki zdrowotnej.

2/ Samorządowych Władz Województwa Podlaskiego, jako osoby prawnej – właściciela Wojewódzkiego Szpitala w Łomży. 

Obie petycje będą w założeniu zarządu stowarzyszenia stanowiły ważny głos naszej społeczności,  którym będzie można się wypowiedzieć się za przywróceniem w części naszego szpitala, możliwości świadczenia możliwie szerokiego zakresu usług zdrowotnych w oddziałach i poradniach, dla pacjentów nie zarażonych koronawirusem.

W celu sprawnego przeprowadzenia akcji obywatelskiej została uruchomiona przez stowarzyszenie strona internetowa www.solidarniwpotrzebie.pl , za pomocą której wszyscy chętni mieszkańcy Łomży i okolic będą mogli pobrać i wydrukować formularze obu Petycji. Petycję będzie można również pobrać za pośrednictwem mediów – Partnerów akcji, a szczegółowy REGULAMIN AKCJI SKŁADANIA PETYCJI w sprawie Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, w którym określone są zasady pobierania, wypełniania i składania wypełnionych druków Petycji został już upubliczniony na stronie stowarzyszenia.

Zarząd SOLIDARNYCH W POTRZEBIE podkreśla, że dla potrzeby zachowania ochrony danych osobowych, składanie wypełnionych druków Petycji nie może odbywać się za pomocą osób trzecich. Od 11 maja w wielu punktach Łomży zostaną rozmieszczone specjalne zamykane skrzynki do zbierania Petycji, a o miejscach ich usytuowania stowarzyszenie powiadomi do 9 maja w komunikacie medialnym, jak również za pomocą swojej strony internetowej.

Zarząd stowarzyszenia SOLIDARNI W POTRZEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *