RN
TwitterFacebook

Łomża śpiewaniem kolęd stoi

Okres Bożego Narodzenia to czas kolędowania. Kiedyś było to kolędowanie od domu do domu, z gwiazdą, aniołami, turoniem i śpiewem kolęd. Dziś, z tego całego bogactwa obrzędów, pozostało głównie śpiewanie kolęd, a ta tradycja, patrząc na Łomżę ma się całkiem dobrze. Wielkie kolędowanie rozpocznie się już w najbliższy piątek, 6 stycznia, Orszakiem Trzech Króli, które będzie następnie kontynuowane w kilku łomżyńskich parafiach.

Bracia Kapucyni zapraszają do wspólnego śpiewania kolęd po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcają, by zabrać ze sobą sprzęt muzyczny i świąteczne przebranie.

– Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci, młodzież i starszych, niech to będzie nasze wspólne świąteczne spotkanie, przy żłóbku Pana Jezusa, Jemu oddając cześć śpiewem i graniem – możemy przeczytać w zaproszeniu skierowanym przez Braci Kapucynów.

Do wspólnego kolędowania w uroczystość Trzech Króli zapraszają też duszpasterze parafii Krzyża Świętego w Łomży, gdzie również po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00, odbędzie się „Rodzinne Kolędowanie”. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie w tym roku Ivan Komarenko. To jednak nie koniec kolędowania w kościele Krzyża Świętego. W niedzielę, 8 stycznia o godz. 12.45, z kolędami i pastorałkami wystąpi chór parafialny „Carmen Fidei”.

W niedzielę (8.01) w kościele pw. św. Brunona, po Mszy św. o godz. 11.00 z koncertem kolęd wystąpi też parafialny chór „Amici”.

Podczas kolejnego weekendu na wielbicieli kolęd i pastorałek czekają jeszcze dwa niecodzienne koncerty.

Pierwszy z nich odbędzie się w sobotę, 14 stycznia, w kościele Braci Kapucynów w Łomży. O godz. 19.00, w Koncercie zatytułowanym „Gwiazdka z Nieba”, wystąpi Tomek Kamiński z zespołem. Natomiast w niedzielę, 15 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu 9 chórów parafialnych, które na co dzień posługują śpiewem w łomżyńskich oraz okolicznych parafiach.

JE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *