RN
TwitterFacebook

Łomża: Spotkanie biznesmenów przy kawie [FOTO]

Prowadzą biznes w Łomży, chcą nawiązywać nowe kontakty i dzielić się swoim doświadczeniami. Grupa łomżyńskich przedsiębiorców po raz kolejny spotkała się na tzw. „Śniadaniu biznesowym”

Oprócz rozmów przy kawie, dzisiaj uczestnicy spotkania mieli okazję szerzej zapoznać się z konkursem gospodarczym „Łomżyńskie Anioły Biznesu” Nagroda ma być wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorcom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego miasta oraz regionu. Przyznawana będzie w sześciu kategoriach: firma roku, inwestor roku, debiut roku, forma z „sercem” pracodawca jutra, ambasador ziemi łomżyńskiej.

Uważam, że jest to bardzo ciekawa inicjatywa, myślę, że coś takiego w naszej Łomży powinno się odbywać. Jest to w jakiś sposób docenianie pracodawców, ich działalności – mówiła Hanna Gosk, reprezentująca firmę zajmującą się m.in sprzedażą paliwa.

Wnioski o przyznanie nagrody mogą składać m.in przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe. Wnioski przyjmowane są do końca września b.r.

Podczas wcześniejszych „Śniadań biznesowych” łomżyńscy przedsiębiorcy sygnalizowali problem znalezienia do pracy wykwalifikowanych osób. Odpowiedzią na ich potrzebę jest niedawno rozpoczęty projekt unijny. Łącznie na szkolenia i kursy jest do wydania 45,5 mln.zł. Wiceprezydent Agnieszka Muzyk zachęcała także, podczas dzisiejszego spotkanie pracodawców, aby motywowali swoich pracowników do poszerzania kompetencji poprzez udział w szkoleniach i kursach, które są oferowane w ramach projektu unijnego.

Ja już myślę, jak my moglibyśmy z tego skorzystać, będziemy na pewno potrzebować pracownika przy produkcji, także będziemy chcieli zachęcić pracowników biurowych do odbycia jakiegoś kursy czy szkolenia – przekonywała Ewa Ciborowska reprezentująca firmę zajmującą się ogrzewaniem podłogowym.

Z dofinansowania na szkolenia zawodowe i kursy będą mogli skorzystać mieszkańcy Łomży oraz powiatów łomżyńskiego, bielskiego, hajnowskiego, kolneńskiego, siemiatyckiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego. Projekt obejmuje dwa rodzaje bonów edukacyjnych: na szkolenia i kursy: z informatyki języków obcych, oraz studia podyplomowe.

AM

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *