RN
TwitterFacebook

Łomża: Spotkanie wigilijne osób niepełnosprawnych [FOTO]

Podzielili się opłatkiem, odśpiewali kolędy i oczarowali wszystkich pozytywną, świąteczną energią. W taki sposób uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży połączyli obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych z Wigilią Świąt Bożego Narodzenia.

Inicjatorem wydarzenia był wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś, który chciał w ten sposób zwrócić uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych:

– Dzisiaj takie spotkanie, które przybliża też i Święta Bożego Narodzenia, ale też mówi o zainteresowaniu wielu osób pomocą niepełnosprawnych. Chcemy skupić samorządy wokół osoby niepełnosprawnej i pomocy dla niej.

Jednym z kroków, które Samorządu Województwa Podlaskiego podjął dla wsparcia osób niepełnosprawnych, było stworzenie stanowiska pełnomocnika ds. osób z niepełnosprawnościami. W październiku na to stanowisko została wybrana dr Anna Drabarz, która opowiedziała o tym, jakie wyzwania stoją przed niepełnosprawnymi osobami:

Powiedziałabym, że całokształt jest wyzwaniem. To, żeby osoba mogła funkcjonować jako dziecko, później w szkole, w edukacji, przejść na rynek pracy, korzystać z kultury, sportu czy spędzać wolny czas. 

Dr Drabarz dodaje, że jest poprawa w kwestii udogodnień dla osób niepełnosprawnych, ale w tej kwestii dalej jest wiele do zrobienia.

JT/ red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five − four =