RN
TwitterFacebook

Łomża: Staże dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli z Mechaniaka

W łomżyńskim Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nauka zawodu zostanie dostosowana do potrzeb rynku pracy. Będzie to możliwe dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. 

Z projekt „Rozwijaj i realizuj swoje zainteresowania zawodowe – kierunek Elektromobilność”, realizowanego przez władze Łomży, skorzysta 252 uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży. Oferta skierowana jest do wszystkich klas technikum oraz szkoły branżowej, między innymi kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych, mechatronik, elektryk, informatyk, teleinformatyk, geodeta, a także nauczyciele uczący kształcenia zawodowego.

W szkole zostaną zorganizowane koła naukowe, a uczniowie wezmą udział w praktykach i stażach u przyszłych pracodawców, kursach zawodowych. Nauczyciele natomiast podniosą swoje umiejętności podczas szkoleń. Dodatkowo placówka zostanie doposażona w sprzęt i materiały dydaktyczne. Wartość tego projektu wynosi 1,9 mln zł, dofinansowanie z RPOWP – 1,8 mln zł.

Miasto Łomża zgłosiło ten projekt w ramach konkursu z poddziałania 3.3.1 RPOWP Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki. Umowa między Urzędem Marszałkowskim a Urzędem Miejskim i dyrekcją szkoły została podpisana 21 listopada. 

Wrota Podlasia/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *