RN
TwitterFacebook

Łomża: Straż Miejska kontroluje piece na terenie miasta

Łomżyńska Straż Miejska kontroluje czym w swoich piecach palą mieszkańcy Łomży. Kontrole trwają od 22 listopada i są organizowane dwa razy w tygodniu w godzinach od 6 do 22. W tym czasie wystawiono 6 mandatów o wysokości od 20 do 250 złotych.

Podczas pracy patrolowej strażnicy obserwują i jeżeli coś zwróci ich uwagę to podejmują interwencję. Pukają do drzwi, przeprowadzają kontrolę tego, co w danym piecu się znajduje. Strażnicy kontrole prowadzą na podstawie stosownego upoważnienia wydanego przez prezydenta miasta, a opierającego się na przepisach dotyczących ochrony środowiskainformuje Komendant Straży Miejskiej w Łomży, Paweł Żebrowski.

Wśród niedozwolonych rzeczy, którymi palą mieszkańcy są m.in. stare meble, lakierowane deski, czy plastikowe butelki. Komendant podkreśla, że mieszkańcy mają obowiązek wpuścić strażników:

O ile samo palenie w piecu rzeczy, którymi palić nie wolno jest wykroczeniem, tak niewpuszczenie strażników na kontrolę stanowi przestępstwo z artykułu 225 kodeksu karnego, za co grożą dużo poważniejsze kary niż za palenie w piecu rzeczami zabronionymi.

W sumie od 22 listopada łomżyńska Straż Miejska przeprowadziła ponad 150 kontroli.

JT/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *