RN
TwitterFacebook

Łomża: Straż Miejska pomaga w walce z koronawirusem

W związku z obowiązującym na terenie całego kraju stanem epidemii, Straż Miejska w Łomży podjęła ścisłą współpracę ze służbami sanitarnymi, Policją i MOPS. Zrezygnowano z części na co dzień pełnionych czynności, aby dostępne siły i środki przekierować do innych zadań. Wydłużono godziny pracy tak, by jeden patrol był dostępny do godz. 20.00.

– W związku z zamknięciem szkół prowadzimy kontrole miejsc potencjalnego gromadzenia się dzieci i młodzieży i napominamy o zaleceniach pozostawania w domach. Także od kilku dni, we współpracy z MOPS dostarczamy osobom starszym i potrzebującym paczki żywnościowe, by nie było konieczności opuszczania przez te osoby miejsc zamieszkania przekazuje Paweł Żebrowski, komendant SM w Łomży.

Jednocześnie, w związku z zaistniałą sytuacją i wynikającymi z niej dodatkowymi obowiązkami, Straż Miejska prosi mieszkańców o wyrozumiałość gdyż nie wszystkie interwencje będą podejmowane i realizowane. Strażnicy, z troski o zdrowie mieszkańców jak też i swoje, do niezbędnego minimum będą ograniczać kontakt z postronnymi osobami.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *