RN
TwitterFacebook

Łomża: Studenci Jańskiego rozpoczęli rok akademicki [FOTO]

“Rok akademicki 2019/2020 uważam za otwarty” – ogłosiła rektor dr Joanna Karpowicz. Po raz 23. na Uczelni im. Bogdana Jańskiego rozpoczął się rok akademicki.

Cały czas pracujemy i udoskonalamy nasza ofertę. W tym roku po raz pierwszy kształcimy nauczycieli według nowych standardów. Posiadamy uprawnienia do prowadzenia jednolitych studiów magisterskich na tym kierunkumówi rektor dr Joanna Karpowicz. Po raz pierwszy wyszliśmy tez na przeciw oczekiwaniom przedsiębiorców i uruchomiliśmy studia magisterskie o specjalności zarządzanie sprzedażą.

Tegoroczny rok akademicki w sumie na studiach wszystkich stopni rozpoczęło ponad 800 osób. Największym zainteresowaniem cieszy się kierunek pedagogiczny i studia MBA.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w uczelnianej kaplicy, które przewodniczył biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Następnie w Auli im. Kard. Stefana Wyszyńskiego wybrzmiało Gaude Mater Polonia. Kolejnym ważnym punktem sobotniej inauguracji roku było ślubowanie i immatrykulacja studentów I roku.

Gościnny wykład wygłosił profesor dr hab. Sergiej Łukin z Katedry Zarządzania Międzynarodowego Wydziału Ekonomicznego z Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego w Mińsku. Prof. Łukin opowiedział o chrześcijańskich korzeniach idei wartości subiektywnej.

pg

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × four =