RN
TwitterFacebook

Łomża: Studenci przedstawili program przyszłorocznego Tygodnia Kultury Studenckiej

Przedstawiciele Samorządu Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży spotkali się z prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim w sprawie organizacji w naszym mieście Tygodnia Kultury Studenckiej Juwenaliów 2020. W planowanym kalendarzu wydarzeń znalazł się między innymi „Wieczór ze Stand Up’em” oraz przyciągający co roku na muszlę przy ul. Zjazd tysiące osób Koncert Juwenaliowy.

Tydzień Kultury Studenckiej w Łomży co roku jest wzbogacany o kolejne wydarzenia. W następnej edycji Juwenaliów po raz kolejny zostanie zorganizowany wspólnie z samorządem miasta Dzień Dziecka. Podobnie jak w czerwcu tego roku będzie to rodzinna impreza na Starym Rynku. Studenci ze swojej strony zapewnią takie atrakcje jak: malowanie twarzy, zajęcia/zawody sportowe, quizy, gry i zabawy.

Żacy chcą również przeznaczyć jeden dzień z Tygodnia Kultury Studenckiej na Stand Up. Jest to ciesząca się dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem forma rozrywki. Impreza pod nazwą „Wieczór ze Stand Up’em” zostanie zorganizowana przez Samorząd Studentów we współpracy z Miejskim Domem Kultury – Domem Środowisk Twórczych.

Wzorem poprzednich Juwenaliów żacy przygotują Studencki Grill. To wydarzenie zostanie zorganizowane dla studentów oraz pracowników uczelni. Odbędzie się na świeżym powietrzu przy ul. Akademickiej 1.

Rozegrany w ramach poprzedniej edycji Juwenaliów mecz piłki nożnej, został pozytywnie odebrany przez studentów i pracowników PWSIiP w Łomży. Sportowa rywalizacja osób związanych z uczelnią odbędzie się na orliku przy ul. Katyńskiej.

Główny punkt Tygodnia Kultury Studenckiej to Koncert Juwenaliowy. Ta impreza to najbardziej wyczekiwany przez studentów czas w ciągu całego roku akademickiego, która odbywa się na muszli koncertowej i przyciąga mnóstwo osób z Łomży i okolic. Przy ul. Zjazd wystąpi wielu artystów, którzy zostaną przedstawieni niebawem.

Juwenalia już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń organizowanych w naszym mieście. Dzięki inicjatywom podejmowanym przez studentów możemy zaproponować ciekawe imprezy, które cieszą się szerokim zainteresowaniem ze strony młodych ludzi, co pokazuje coraz większa popularność Tygodnia Kultury Studenckiejmówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który co roku symbolicznie przekazuje klucze do bram miasta studentom łomżyńskiej uczelni.

Przedstawiciele Samorządu Studentów PWSIiP w Łomży podkreślają znaczenie współpracy z Miastem Łomża przy organizacji Tygodnia Kultury Studenckiej, dzięki której zorganizowane zostaną wydarzenia nie tylko dla społeczności studenckiej, ale wszystkich zainteresowanych nimi osób. – Dzięki współpracy z samorządem miasta Tydzień Kultury Studenckiej może być rozszerzony o kilka punktów, jak choćby miejski Dzień Dziecka czy „Wieczór ze Stand Up’em”poinformowali przedstawiciele Samorządu Studentów PWSIiP w Łomży, zapraszając jednocześnie do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Tydzień Kultury Studenckiej rozpocznie się w Dniu Dziecka na Starym Rynku, a zakończy 5 czerwca podczas występów zespołów artystycznych na Muszli Koncertowej.

UM Łomża/ red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *