RN
TwitterFacebook

Łomża: Stypendia naukowe i sportowe w rękach młodzieży

Łomżyńscy uczniowie z nagrodami i stypendiami prezydenta Łomży. Ich wręczenie miało miejsce wczoraj (6.11) podczas uroczystej gali w II Liceum Ogólnokształcącym. Grant otrzymało 70 uczniów.

W tym roku wpłynęło 105 wniosków o przyznanie stypendiów – 39 wniosków naukowych i 66 wniosków sportowych. Ostatecznie doceniono 70 osób. Stypendia naukowe (ich wysokość waha się od 80 do 180 zł miesięcznie) otrzymały 33 osoby – z czego najwięcej, bo 8 przypadło uczniom I Liceum Ogólnokształcącego, 6 – Publicznego Gimnazjum nr 6 (funkcjonującego do niedawna przy pierwszym „ogólniaku”). W kategorii podstawówek 5 stypendystów uczy się w Szkole Podstawowej nr 7.

Przyznano również 38 stypendiów sportowych (ich wysokość wynosi 110 złotych miesięcznie) – po 4 stypendystów mają: II Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 (niedawne technikum przy „Ekonomiku”), 2 – Publiczne Gimnazjum nr 6, z kolei 8 uczniami „sportowcami” wśród szkół podstawowych może pochwalić się „Dziewiątka”. Piętnastu uczniów odebrało nagrody edukacyjne.

To dla nich szczególny dzień. Myślę, że jest to też wyraz uznania władz miasta za dokonania, które mają nasi uczniowie, którzy codziennie pracują na ten sukces. Dzisiaj jest taki uroczysty, bardzo dostojny moment dla nich. Wiem też o tym, że uczniowie bardzo to przeżywają i jest to dla nich szczególne osiągnięcie i mobilizacja do podejmowana kolejnych działańmówi Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Na co przeznaczą otrzymane stypendia wyróżnieni uczniowie?

Zaoszczędzę pewnie na przyszłość. Już kiedyś miałam okazję dostać stypendium i pieniążki są odłożone. Myślę, że w przyszłości je wykorzystam – mówi jedna z uczennic nagrodzonych za osiągnięcia sportowe.

Zbieram na studia, które są bardzo ważne. Jestem na kierunku na weterynarii i chcę dążyć dalej w tym kierunku, więc bardzo się cieszę, że otrzymałem to stypendium – przyznaje inny nagrodzony za osiągnięcia naukowe.

Prezydent wręczył też 15 jednorazowych nagród edukacyjnych, które wynoszą, w zależności od stopnia szkoły, od 500 do 1200 złotych.

Jakub Trochimowicz/pg/UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *