TwitterFacebook

Łomża świetlną stolicą województwa

Łomża ponownie została świetlną stolicą województwa podlaskiego. Miasto nad Narwią po raz trzeci z rzędu wygrało wojewódzki etap konkursu „Świeć się z Energą” zdobywając 208 głosów. Tym samym Łomża awansowała do ogólnopolskiego finału plebiscytu, a do potrzebujących mieszkańców trafi energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych.

Do tej pory Łomża dwukrotnie wygrywała wojewódzki etap konkursu. Dzięki temu w dwóch poprzednich latach do potrzebujących osób z miasta nad Narwią i okolicy trafił energooszczędny sprzęt AGD o łącznej wartości 20 tysięcy złotych. Za pierwszym razem rodziny, do których trafił sprzęt były typowane przez pracowników MOPS. Za drugim razem miasto współpracowało z wolontariuszami szlachetnej paczki. To pozwoliło na dotarcie do rodzin, które przekraczają wskaźniki umożliwiające korzystanie ze świadczeń socjalnych w związku z tym, że podejmują pracę, ale jednocześnie są na tyle ubogie, że nie mogą sobie pozwolić na zakup takiego sprzętu.

Łomża o zwycięstwo w województwie walczyła do samego końca z Białymstokiem. – Jeszcze dwa dni przed zakończeniem konkursu na pierwszym miejscu były Suwałki, jednak dzięki mobilizacji mieszkańców i sympatyków miasta udało się Łomży wyjść na pierwsze miejsce. W ostatniej chwili Białystok zaczął mocno naciskać i nas wyprzedził, ale jednak finalnie to Łomża została tym zwycięzcą po raz trzeci z rzędu – mówi Łukasz Czech z urzędu miejskiego.

Dzięki zwycięstwu w wojewódzkim etapie, Łomża zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału plebiscytu. Ten będzie trwać od 11 do 18 stycznia. Nagrodą jest tytuł Świetlnej stolicy Polski oraz sprzęt AGD o wartości 40 tysięcy złotych.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *