RN
TwitterFacebook

Łomża: Święto Wojska Polskiego 2019 rozpoczęto od złożenia kwiatów [FOTO]

Delegacje władz miejskich i powiatowych, służb wojskowych oraz lokalnych posłów złożyły kwiaty przed tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego, która znajduje się na fasadzie Domku Pastora w Łomży. Tak rozpoczęły się tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego.

Tablica została odsłonięta w 2015 roku, roku 80. rocznicy śmierci Marszałka. To właśnie w Domku Pastora Józef Piłsudski zmienił wyznanie z rzymsko-katolickiego na ewangelicko-augsburskie. Przy różnych okazjach dowódca polskich legionów często podkreślał także bohaterską postawę mieszkańców Łomży podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r., mawiając “Bez Cudu nad Narwią nie byłoby Cudu nad Wisłą”. To już tradycja, że od złożenia kwiatów właśnie pod tą tablicą rozpoczynają się łomżyńskie obchody Święta Wojska Polskiego.

Po tej uroczystości w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się doroczne spotkanie Prezydenta Łomży i Starosty Łomżyńskiego z kadrą Wojska Polskiego i przedstawicielami organizacji kombatanckich. Główne obchody odbędą się w dniach 14-15 sierpnia. W środę odbędzie się m.in. uroczysta zbiórka kadry i pracowników Wojska Polskiego oraz spotkanie żołnierskich pokoleń. Natomiast na czwartek zaplanowano uroczysta mszę i piknik na Starym Rynku. Szczegóły na naszej stronie.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 5 =