RN
TwitterFacebook

Łomża: Szansa na porozumienie z pielęgniarkami? W szpitalu trwają rozmowy

Jest szansa na porozumienie między pielęgniarkami, a dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w Łomży? Dzisiaj (26.11) miało miejsce ponad godzinne spotkanie przedstawicieli Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych z dyrektorem Mariuszem Obryckim.

Zdaniem przewodniczącej Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych w Łomży, negocjacje idą nareszcie w dobrym kierunku:

– Myślę że dyrekcja w końcu, nareszcie spojrzy pozytywnie na naszą grupę zawodową. W końcu zauważy, że jest nas tutaj pracujących 450 pielęgniarek i położnych w tym szpitalu, i że najwyższa pora uregulować sprawy związane z naszą grupą zawodową, która się do tej pory czuła się dyskryminowana i krzywdzona –  mówi Katarzyna Jarocka.

Dyrektor Szpitala zobowiązał się na złożenie do 6 grudnia pisemnej propozycji rozwiązania sporu. Później planowane jest kolejne spotkanie z pielęgniarkami.

– Spotkanie przebiegło w pracowitej atmosferze. Umówiliśmy się na kolejne, na początku lub w drugim tygodniu grudnia. Rozmowy trwają –  informuje Mariusz Obrycki.

Udało nam się ustalić, że pielęgniarki odstąpiły czasowo od 11 z 12 postulatów. Do czasu poprawy warunków finansowych szpitala ich jedynym postulatem jest uzyskanie podwyżek i uregulowanie zaległych świadczeń.

W Szpitalu Wojewódzkim w Łomży 4 z 7 grup pracowników są w sporze zbiorowym z dyrekcją szpitala. Najgorzej wygląda sytuacja pracowników laboratorium, porozumienie z którymi zostało jednostronnie zerwane przez dyr. Mariusza Obryckiego. Możliwe, że część zakładów przejdzie w ręce prywatnych przedsiębiorców. To oznacza, że pracę może stracić ok. 40 pracowników. 

BB/ red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *