RN
TwitterFacebook

Łomża: Szkoła i przedszkole zyskają nowe budynki

Najpóźniej w październiku mają zostać ogłoszone przetargi dotyczące dwóch łomżyńskich obiektów oświatowych. Pierwszy będzie dotyczył wykonania hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5, drugi opracowania pełnej dokumentacji na nowy budynek Przedszkola Publicznego nr 5.

W tym roku władze Łomży chcą wyłonić wykonawcę budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży.

– Uczęszcza do niej ponad 700 uczniów mogących obecnie korzystać z niewielkiej sali gimnastycznej o wymiarach 10×18 metrów, która nie wypełnia potrzeb tej placówkiinformuje prezydent Mariusz Chrzanowski dodając, że szkoła ma również problem z zapewnieniem odpowiedniej ilości boksów szatniowych dla swoich podopiecznych. W nowym obiekcie znajdzie się sala wielofunkcyjna o wymiarach 45×26 metrów, dwie mniejsze sale taneczne, siłownia, szatnie dla całej szkoły, pomieszczenia socjalne i niezbędna infrastruktura. Obok obiektu powstaną miejsca parkingowe.

Prace miałby ruszyć z początkiem 2021 roku i jeżeli przebiegałyby bez problemów, to dzieci i młodzież mogłyby z niego korzystać po wakacjach 2022 roku – dodaje prezydent. W trakcie budowy zajęcia z wychowania fizycznego dalej odbywałyby się w istniejącej sali gimnastycznej, która po oddaniu nowej hali sportowej ma pełnić funkcję szkolnej auli.

Natomiast budowa nowego budynku Przedszkola Publicznego nr 5 mogłaby się rozpocząć za około rok. Wcześniej jednak trzeba opracować niezbędną dokumentację. W założeniach władz miasta obok obecnie istniejącego budynku miałby powstać zupełnie nowy, dwukondygnacyjny, w którym byłoby miejsce dla siedmiu oddziałów przedszkolnych i dwóch grup żłobkowych. Obecnie funkcjonuje tam tylko 5 grup przedszkolnych.

Jesteśmy miastem przyjaznym rodzinom w wielu aspektach. Widzę, że są potrzeby odnośnie większej ilości miejsc w żłobkach i przedszkolach. Dlatego realizacja tego przedsięwzięcia pozwoliłaby zwiększyć liczbę miejsc w tego typu placówkach oświatowych w naszym mieście, co z pewnością ucieszy rodziców – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski.

UM Łomża/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 2 =