RN
TwitterFacebook

Łomża: Szkoła Liderów zainaugurowała swoją działalność

Będą kształcić łomżyńskich liderów, a ideą jest zarządzanie miastem z wielu perspektyw społecznych. W Łomży zainaugurowana została dziś (27.06) Szkoła Liderów Miast.

Poprzez wieloetapową rekrutację wytypowano 17 łomżyniaków, który będą szkolić umiejętności przywódcze, komunikację i myślenie strategiczne.

– Naszym głównym celem jest wsparcie liderów w wypracowaniu rozwiązania, rekomendacji dla rozwoju miasta. Tak, aby była to odpowiedź na współczesne wyzwania z jakimi miasto się mierzy i odpowiedź na potrzeby mieszkańcówmówi Anna Hincz z Fundacji Veolia Polska.

Pomysłodawcą uruchomienia w Łomży Szkoły Liderów Miast jest radny Maciej Borysewicz, który sam brał udział w tym projekcie.

Jest to program kilkuetapowy, który będzie trwał kilka miesięcy. Polega on na specjalnie przygotowanych warsztatach, sympozjach, programach. Również ćwiczeniach, ale też integracji. Ja się ogromnie cieszę, że udało się tę fundację i ten program pozyskać dla naszego miasta – mówi.

Program Szkoła Liderów Miast powstał w wyniku współpracy z New Memphis Institute przy wsparciu Ambasady Stanów Zjednoczonych. Obecnie realizowany jest wraz z Fundacją Veolia Polska – partnerem strategicznym.

Harmonogram Programu:

27-29 czerwca 2019 – Inauguracja programu w Łomży oraz I zjazd
(poza Łomżą)

6 – 7 września 2019 – II zjazd (miejsce: Łomża)

27 – 28 września 2019 – III zjazd (miejsce: Łomża)

wrzesień/październik – Spotkania z trenerem

8 listopada 2019 – IV zjazd  + podsumowanie z udziałem władz

Pz/pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *